סערת הטרור היהודי: רבנים פרסמו מכתב תמיכה בשירותי הביטחון

בתגובה לטענות על עינויים בחקירת החשודים ברצח בכפר דומא - ולאחר חשיפת התמונות המזעזעות מ"חתונת השנאה", מתייצבים רבני הציונות הדתית לצד כוחות הביטחון ופרסמו מכתב תמיכה גלוי בשב"כ: "מחזקים את ידיהם. יש לעקור מהשורש טרור יהודי"

בין חותמי המכתב. הרב סתיו (חדשות 2)

לאחר התיעוד המטלטל שנחשף ב"חתונת השנאה" ומחאת הימין הקיצוני נגד האופן בו חוקרים בשב"כ את העצורים בפרשת השריפה בדומא, רבנים בציונות הדתית מתייצבים לצד כוחות הביטחון: עשרות רבנים מהציונות הדתית פרסמו היום (שישי) מכתב תמיכה בשירות הביטחון הכללי - וקבעו כי פעולות תג מחיר אין הם חלק מתורת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק
 
"אנו מוקיעים ודוחים בשאט נפש כל גילוי של אלימות ושנאה המופנים כלפי ערבים, מבקשים לחזק את ידי לוחמי השב"כ", כתבו הרבנים. "מעשים אלה הם בניגוד מוחלט לתורת ישראל ולמוסר היהודי. אנו קוראים לרבנים למחנכים ולמחנכות בכל אתר להמשיך ולברר את דרכה של תורת ישראל לתלמידיהם ותלמידותיהם".

בין החותמים על המכתב - הרב דוד סתיו, ראש ארגון רבני צהר, הרב יובל שרלו מבכירי הציונות הדתית, הרב שלמה ריסקין רבה של אפרת, הרב דוד שמחון, הרב בני לאו מירושלים, הרב חיים נבון ורבים אחרים.

החותמים ביקשו במכתבם לחזק גם את כוחות הביטחון בכלל ואת לוחמי שירות הביטחון הכללי בפרט. "הננו מחזקים את ידי לוחמי שירות הביטחון הכללי וכל זרועות הביטחון בשמירה על מדינתנו, בעקירה מן השורש של כל גילוי של טרור יהודי. כי בנפשנו היא".

"זה לא נאציזם, אבל המדרון לשם חלקלק"  

הרב בני קלמנזון, ראש ישיבת עתניאל, דמות מרכזית ומשפיעה בציונות הדתית, גינה היום בחריפות את המראות מסרטון החתונה: "פקפקתי בתחילת הדרך בכמה נערים קשי יום שנפלטו ממסגרות הלימוד והחברה אם הם מהווים ארגון טו שצריך לנקוט נגדם באמצעים."

"נוצרה בתוך המחנה שלנו מוטציה נוראית שטוענת שהי פועלת למען ארץ ישראל ובפועל היא מחריבה את המדינה ואת התיישבות. האנשים האלה הם מיעוט שעושה לנו חור בספינה ומטביע אותה", הוסיף הרב.

"אני לא משווה את מה שאנחנו רואים לנאציזם, אבל אנחנו מתחילים את המדרון החלקלק לשם. זה נגע נורא. יש לזכור שכל אדם יכול ליפול במדרון החלקלק. גם אם יש לו כיפה וציצית. הגיע הזמן שנאמר בשפה ברורה: עד כאן".

ההבהרה החריגה של השב"כ: "מתקיים נגד הארגון מסע הכפשה שקרי"

אמש, בהודעה חריגה של השב"כ, הבהיר הארגון כי לא מתבצעים עינויים בחקירה וכי הטענות הן חלק מ"מסע הכפשה שקרי" נגד השירות ועובדיו. כהוכחה לנחיצות החקירות האינטנסיביות, שכללו גם מניעת מפגש עם עורך דין, חשפו בשב"כ פרטים נוספים על ההתארגנות הקיצונית של הטרור היהודי.

השריפה בדומא. ארכיון (מרים אלסטר / פלאש 90)

"התארגנות זו גורסת כי למדינת ישראל אין זכות קיום", אמרו בשב"כ תוך התבססות על מסמכי הקבוצה. "חזונם העיקרי הוא הפלת השלטון בישראל, תוך שימוש באמצעים אלימים עד כדי מעשה רצח בפלסטינים, פתיחה במרד על מנת למנות מלך, ערעור ביחסים בין ישראל למדינות אחרות, גירוש הגויים ופגיעה במיעוטים".

בשב"כ הוסיפו: "התארגנות הטרור היהודי, אשר חבריה נחקרים בימים אלה, עומדת מאחורי ביצוע פיגועים חמורים, מתוך אידאולוגיה קיצונית ואנטי-ציונית. חברי התארגנות זו המשיכו לבצע פיגועים גם לאחר ההצתה בדומא וראו בפיגוע זה כפיגוע שראוי לחקותו".

עוד הבהירו בארגון כי "תכליתה של החקירה המתנהלת בימים אלה הינה חשיפת ההתארגנות וסיכול פיגועים עתידיים. לאור זאת ובתאום עם המערכת המשפטית נחקרת ההתארגנות על-פי אמות המידה המקצועיות והמשפטיות המקובלות לסיכול התארגנויות העוסקות בהוצאת פיגועים חמורים עתידיים. במהלך החקירות ננקטו אמצעים המתאימים לתכלית זו".

בשב"כ הכחישו את הטענות לפיהן חשודים הותקפו מינית, הוכו, חושמלו, נקשרו ל"מיטת סדום" ואחד מהם אף ניסה להתאבד: "שירות הביטחון הכללי מבהיר כי טענות אלה הינן שקריות ומשוללות כל קשר למציאות!"

הכחשה גורפת לטענות על עינויים. שב"כ

בשירות אמרו כי "מטרת הפרחת שקרים אלה לחלל האוויר הינה להשחיר פניו של שירות הביטחון הכללי ובכך לנסות לפגוע ביכולתו לבצע את תפקידו - על ידי שיבוש החקירה ופגיעה בתדמית השירות ועובדיו". בהמשך הודעת השב"כ נמשכים חילופי ההאשמות בין השירות לבית ארגון "חוננו" המייצג את חלק מהחשודים: "פעילי הימין הקיצוני ועורכי דינם מנסים להסיט את הקשב הציבורי והמשפטי ממעשי הטרור החמורים אשר בוצעו על ידי ההתארגנות האמורה ולהפנותה נגד הלגיטימיות שבניהול החקירה לחשיפת מבצעיהם".

בנוגע לסוגיית הפעלת הכוח, הבהירו בשב"כ כי החקירה "מתנהלת תחת פיקוח משפטי ושיפוטי הדוק של היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה ופרקליטים נוספים המלווים את החקירה מקרוב וכן של בתי המשפט, על ערכאותיהם השונות, בלמעלה מ-100 דיונים מסוגים שונים שנערכו בעניינם של עצורי ההתארגנות. שירות הביטחון הכללי יוסיף לפעול מתוקף האחריות שהוטלה עליו בחוק על-מנת לסכל טרור ובתוך כך, להביא למיצוי הדין מול ההתארגנות".