שלושה חיילים נפצעו באירועי טרור

מחבל ניסה לדרוס קבוצת חיילים ליד כיכר אדם וחוסל על ידי הכוח שהיה במקום. חייל אחד נפצע קל וטופל במקום. באירוע אחר בקלנדיה נפצעו קל שני חיילים, ומחבל אחד חוסל. מהבוקר: שלושה אירועי טרור, שלושה מחבלים חוסלו

חייל צה"ל נפצע הבוקר (חמישי) קל מאוד בפיגוע דריסה בבנימין. מפרטים ראשונים עולה כי פלסטיני ניסה לדרוס קבוצת חיילים בכיכר אדם, ליד מוצב רמא, וחוסל. החייל קיבל טיפול רפואי ראשוני בזירה וצוותי מד"א הוזעקו לטפל בו. מדובר באירוע הביטחוני השלישי מהבוקר: באזור התעשייה של אריאל נדקרו ונפצעו קל עד בינוני שני מאבטחים וב"צומת הכבשים" ליד חברון חוסל מחבל שניסה לדקור חייל עם מברג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל שנפצע בכיכר אדם נפגע קל מאוד. אנשי רפואה טיפלו בו במקום והוא לא נזקק לטיפול רפואי. באירוע נוסף, סמוך לשעה 14:00, נהרג מחבל חמוש בעימות בקלנדיה: מצה"ל נמסר כי מדובר בתקרית במהלך פעילות כוח מיוחד במחנה הפליטים, במהלכה זוהו שני מחבלים חמושים והכוח ירה לעברם. מחבל אחד נהרג והשני נורה ונפצע. במהלך התפתחות הפרת הסדר שני חיילים נפצעו קל מזריקות אבנים.

בפיגוע בכניסה לאזור התעשייה באריאל, שאירע סמוך לשעה 9:00 בבוקר, פלסטיני מהשומרון דקר מאבטח באזור התעשייה הסמוך לאריאל ופצע אותו, והצליח גם לפגוע במאבטחת שירתה בו. תגובתה המהירה של המאבטחת מנעה פגיעה קשה: מדובר בצעירה תושבת אריאל, אם לילדה קטנה, שעובדת כמאבטחת באזור התעשייה יחד עם צעיר אחר מאריאל - שניהם בני 24.

האירוע החל כאשר המחבל ניגש לעמדת הכניסה לאזור התעשייה (הנמצא במרחק של ארבעה קילומטרים מהעיר אריאל), הושיט את אישור הכניסה שלו - ואז התנפל על המאבטח ודקר אותו. מהחקירה עולה כי המאבטחת הבינה באופן מיידי מה מתרחש לנגד עיניה, הדפה אותו מחוץ לעמדה, שלפה את האקדח וירתה במחבל.

המחבל חוסל בזירה

בזמן שפגעה בתוקף ונטרלה אותו, הוא הצליח לשרוט אותה עם הסכין ולפצוע גם אותה. בתחילה פונו שני המאבטחים במצב בינוני-קשה, אך כעת מצב שניהם מוגדר קל-בינוני. המאבטחת, שעדיין מטופלת ומתאוששת, נחשבת לגיבורת היום שמנעה תוצאה קשה בהרבה בזכות התפקוד המהיר שלה.

המחבל שביצע את הפיגוע הוא תושב הכפר א-דיכ, בעל היתר עבודה. מותו נקבע בזירה. מהחקירה עולה כי הוא שב לאחרונה משהות של שבועיים במכה שבסעודיה: ייתכן ששם נחשף לתכנים מסיתים והחליט לפגע, למרות שהוא מועסק באזור התעשייה.

סמוך לשעה 10:00 סוכל פיגוע נוסף, סמוך לחברון: מחבל שניסה לדקור חייל נורה וחוסל. בניסיון הפיגוע ב"צומת הכבשים" סמוך לחברון ניסה מחבל לדקור חייל באמצעות מברג סמוך לבסיס חטמ"ר יהודה, ונורה לפני שהצליח לפגוע בחייל. מצה"ל נמסר כי החיילים, לוחמים מגדוד הנדסה, ירו במחבל וחיסלו אותו. אין נפגעים בקרב החיילים.