גיבורת היום: המאבטחת ליד אריאל שהצילה חיים

צעירה תושבת אריאל, שעובדת כמאבטחת באזור התעשייה הסמוך, הבחינה במחבל שהחל לדקור את המאבטח שעובד לידה - ואז הגיבה במהירות וחיסלה את הדוקר. שיפור במצבם של שני הפצועים

כך נמנע פיגוע חמור בהרבה: פלסטיני מהשומרון דקר הבוקר (חמישי) מאבטח באזור התעשייה הסמוך לאריאל ופצע אותו, והצליח גם לפגוע במאבטחת שירתה בו. מתחקור ראשוני של האירוע התברר כי תגובתה המהירה של המאבטחת מנעה פגיעה קשה. מדובר בצעירה תושבת אריאל, אם לילדה קטנה, שעובדת כמאבטחת באזור התעשייה יחד עם צעיר אחר מאריאל - שניהם בני 24.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החל כאשר המחבל ניגש לעמדת הכניסה לאזור התעשייה (הנמצא במרחק של ארבעה קילומטרים מהעיר אריאל), הושיט את אישור הכניסה שלו - ואז התנפל על המאבטח ודקר אותו. מהחקירה עולה כי המאבטחת הבינה באופן מיידי מה מתרחש לנגד עיניה, הדפה אותו מחוץ לעמדה, שלפה את האקדח וירתה במחבל.

בזמן שפגעה בתוקף ונטרלה אותו, הוא הצליח לשרוט אותה עם הסכין ולפצוע גם אותה. בתחילה פונו שני המאבטחים במצב בינוני עד קשה, אך כעת מצב שניהם מוגדר קל עד בינוני. המאבטחת, שעדיין מטופלת ומתאוששת, מנעה תוצאה קשה בהרבה בזכות התפקוד המהיר שלה.

המחבל שביצע את הפיגוע הוא מוחמד זהראן, תושב הכפר א-דיכ בשומרון, בעל היתר עבודה. מותו נקבע בזירה. מהחקירה עולה כי הוא שב לאחרונה משהות של שבועיים במכה שבסעודיה: ייתכן ששם נחשף לתכנים מסיתים והחליט לפגע, למרות שהוא מועסק באזור התעשייה.

"סמוך לעמדת השמירה בכניסה לאזור התעשייה ראינו צעיר וצעירה יושבים בהכרה מלאה, הצעיר סבל מפצעי דקירה מרובים בפלג גופו העליון והצעירה סבלה מפצע דקירה בראש, אנשים שהיו במקום התחילו לסייע להם", סיפרו תומר פיין ויניב בקיש, פרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירת האירוע. "הענקנו להם טיפול ראשוני בשטח ופינינו אותם במהירות תוך טיפול רפואי כשהצעיר במצב בינוני עד קשה והצעירה במצב בינוני".

סמוך לשעה 10:00 סוכל פיגוע נוסף, סמוך לחברון: מחבל שניסה לדקור חייל נורה וחוסל. בניסיון הפיגוע ב"צומת הכבשים" סמוך לחברון ניסה מחבל לדקור חייל באמצעות מברג סמוך לבסיס חטמ"ר יהודה, ונורה לפני שהצליח לפגוע בחייל. מצה"ל נמסר כי החיילים, לוחמים מגדוד הנדסה, ירו במחבל וחיסלו אותו. אין נפגעים בקרב החיילים.

הפצועים נדקרו בפלג גופם העליון

אהוד יערי השתתף בהכנת הידיעה.