"טיל קטלני, אין כמוהו בעולם"

כך פועלת "שרביט קסמים": סרטון שתיעד את הניסוי האחרון והמוצלח של מערכת ההגנה האווירית מפני רקטות מציג את התרוממות סוללת הטילים, את השיגור ואת פעולת היירוט בשמי הארץ – ביום ובלילה. "מיירט שרביט קסמים הוא מיירט קטן, זריז וקטלני", אמרו במנהלת חומה, "אין כמוהו בעולם"

שעות ספורות לאחר שהכריז היום (שני) משרד הביטחון על הניסוי המוצלח של מערכת ההגנה האווירית מפני רקטות "שרביט קסמים" - מגיע התיעוד. בסרטון שתיעד את השלב האחרון של הניסוי ניתן לראות את סוללת הטילים מתרוממת, את שיגור הטיל ואת פעולות היירוט, באור יום ובשעת לילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המערכת אותגרה במגוון מתארים שדומים מאוד למתאר המבצעי שאליו תידרש עם פרישתה", אמר אל"מ אבירם חסון, ראש מחלקת שכבה תחתונה במנהלת חומה. "המערכת עמדה בכל הניסויים בהצלחה אדירה ובהחלט היא ערוכה ומוכנה למסירה לחיל האוויר לצורך הפעלתה בידי הלוחמים המנוסים שם".

"אין ספק שהמערכת הזאת היא קצה הטכנולוגיה", הוסיף חסון. "מיירט שרביט קסמים הוא מיירט קטן, זריז וקטלני. אין כמוהו בעולם".

"אין כמוהו בעולם". שרביט קסמים (אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)

הניסוי בוצע בשדה ניסויים בדרום הארץ, בהובלת חברת רפאל. במהלך הניסוי פגע טיל המערכת ברקטה ובכך למעשה הצליחה "שרביט קסמים" להשלים יירוט מלא. "הצלחת הניסוי הינה אבן הדרך האחרונה בפיתוח המערכת לקראת מסירתה לחיל האוויר והכרזתה כמבצעית במהלך שנת 2016", אמרו בסיפוק במשרד הביטחון.

"שרביט קסמים" נחשבת למערכת חדשנית ומהפכנית במשפחת מערכות היירוט בעולם. היא צפויה לשמש כחלק ממערך ההגנה הרב שכבתית שתשרת את מדינת ישראל. המערכת תאפשר את הגדלת מרחב הזדמנויות היירוט למערכת ה"חץ" (שיעילה נגד טילים ארוכי טווח) ובכך תעבה את מערך ההגנה על מדינת ישראל מפני איומי הטילים והרקטות.