ראשי רשויות בצפון: הירי - סימן שיש להמשיך להיערך לכל תרחיש

בצפון מעריכים שהרקטות שנורו אמש הן רק איתות ראשון של חיזבאללה בתגובה לחיסול קונטאר, ונערכים בהתאם. "ניצלנו את המצב לרענון נהלים", אמר ראש עיריית צפת. "מתרגלים מערכות", מספר ראש המועצה האזורית גליל עליון. ראש עיריית קריית שמונה: "מי שצריכים לחשוש הם המחבלים"

מקלט בצפון, ארכיון (פלאש 90, שי לוי)

אם אפשר למצוא משהו חיובי בירי הרקטות לעבר הגליל המערבי אמש (ראשון) בתגובה לחיסול סמיר קונטאר הוא בתרגול הנוסף שחוו הרשויות והתושבים למצב חירום, כזה שעוד עלול לבוא. "אנחנו מנצלים את המצב לתרגול והיערכות של המערכות", אמר לחדשות 2 Online גיורא זלץ, ראש המועצה האזורית הגליל העליון. הבוקר אותרה אחת הרקטות שנפלה בשטח פתוח - מדובר ברקטה בקוטר 107 מ"מ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם בצפת נערכים לימים קשים יותר. "ניצלנו את המצב לריענון הנהלים הן בקרב ההנהלה הבכירה והן בקרב התושבים ומוסדות החינוך", אמר לחדשות 2 Online אילן שוחט, ראש עיריית צפת.

שלוש רקטות התפוצצו אמש בגליל המערבי מבלי לגרום לנפגעים או לנזק, אבל הן כן הצליחו להעלות שוב את רף החרדה. "הירי אמש רק מחדד יותר את הצורך להמשיך ולהיערך לכל תרחיש ואת המהירות בה מצב של שגרה הופך למתיחות ודריכות", אמר ראש עיריית צפת.

חיילים בגליל המערבי, אמש (רויטרס)

במועצה האזורית גליל עליון מבינים שהשגרה היא המטרה המרכזית ביום שאחרי הירי. "יש לעשות כל מאמץ להכיל אירועים כאלה ולחזור לשגרה מהר ככל האפשר", אמר ראש המועצה האזורית. "החדשות הטובות הן שהחיזבאללה, בשונה מהארגונים האחרים, מבין את המשמעות של היותו חלק מהשלטון בלבנון ולכן את עצמת התגובה שלנו, אם יפעל. החדשות הפחות טובות הן היכולות ואמצעים שיש לו".

קריית שמונה היערכות לחירום היא חלק מהשגרה. "חוסנה של קריית שמונה ידוע לכולם", אמר לחדשות 2 Online ראש העיר ניסים מלכה. "הרשות המקומית מקיימת מדי שבוע הערכות מצב בנושאי ביטחון ואנחנו ערוכים ומוכנים לכל תרחיש".

את החשש מעביר מלכה לצד השני של הגבול. "מי שצריכים לחשוש ולהמשיך לנהל את חייהם בפחד וחשש ומתחת לאדמה הם המחבלים, ולא אנחנו", אמר. "האוכלוסייה שלנו חזקה ואיכותית. אוכלוסייה שמבינה עניין ומסרבת להיכנס ללחץ מיותר".