3 רקטות התפוצצו בגליל המערבי

שעות אחרי חיסול הארכי-טרוריסט סמיר קונטאר, נשמעו סמוך ל-17:40 אזעקות במספר יישובים בגליל המערבי ואחריהן קולות נפץ. אין נפגעים. צה"ל השיב באש לעבר מקורות הירי; בנהריה ובשלומי פתחו מקלטים. ארגון החזית העממית, קיבל אחריות על הירי

מתיחות בגבול הצפון: שלוש רקטות שנורו מלבנון לעבר ישראל התפוצצו בשטח פתוח סמוך לנהריה. לא דווח על נפגעים או על נזק שנגרם. צה"ל השיב באש לעבר מקורות הירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 17:40 נשמעו אזעקות התרעה מפני נפילת טילים במספר יישובים בגליל המערבי ובנהריה. תושבים באזור דיווחו כי שמעו הדי פיצוצים סמוך לזמן הפעלת ההתרעה. לאחר זמן קצר התברר כי הרקטות התפוצצו סמוך לעיר וכוחות הביטחון פתחו בסריקות לאיתור נפלים.

גבול הצפון, ארכיון

הירי התבצע ככל הנראה מאזור ראס אל-עין הסמוך לצור שבלבנון. במדינה מדווחים כי הירי לעבר ישראל התבצע בשני מטחים רציפים. צה"ל השיב בירי אזהרה לעבר מספר מוקדים בלבנון. ארגון החזית העממית - המפקדה הכללית הודיע שהוא שעומד מאחורי הירי.

כוחות השיטור בדרכם לגבול הצפון (חדשות 2)

בשעות האחרונות אזור הצפון שרוי במתיחות בעקבות הדיווחים על חיסולו של בכיר חיזבאללה סמיר קונטאר. צה"ל העביר הנחיות לתושבי הגליל המערבי ונהריה לשוב לשגרה. למרות זאת, בעיריית נהריה ובמועצה המקומית שלומי פתחו את המקלטים הציבוריים שבתחומן. 

סמיר קונטאר (ארכיון)

חיסולו של קונטאר התבצע בשעות הלילה באמצעות שיגור מספר טילים לעבר בבניין בדמשק, ועד כה אף גורם לא נטל אחריות לחיסול. מותו של קונטאר עורר תגובות נרחבות בעולם הערבי, ובשורות חיזבאללה יש מי שהבטיחו לנקום את מותו.

העיתון הלבנוני א-ספיר, המזוהה עם ארגון הטרור הציג היום פרשנות ובו נרמז כי יש לצפות שחיסולו של קונטאר לא יישאר ללא תגובה. בפרשנות שנכתבה בעיתון נטען כי כל מומחה במדיניות התגובה לחיזבאללה ולתגובותיו יודע שפעולה מהסוג הזה ״לא נותרת ללא תגובה". בעיתון צוין כי "יש מספר אינדיקציות לכך - ולכל מי שעוקב מוכר הפיגוע בהר דוב לפני פחות משנה״ (התגובה של חיזבאללה לחיסול ג'יהאד מורניה).