מחבלת ניסתה לדקור ונוטרלה בקריית ארבע

צעירה פלסטינית התקרבה עם סכין ללוחם מג"ב שעמד במחסום בקריית ארבע והתכוונה לדקור, אך נוטרלה לפני שהספיקה לפגוע. באירוע אחר בעיירה בית סאחור נדקר תייר בצווארו ונפצע קל-בינוני. הרקע ככל הנראה פלילי

זירת ניסיון פיגוע (רשות המעברים במשרד הביטחון)

ניסיון פיגוע דקירה סוכל בצהריים (ראשון) בקריית ארבע, כשמחבלת התקרבה עם סכין ללוחם מג"ב שמוצב במחסום - ונוטרלה. באירוע אחר שהתרחש כמעט במקביל נפצע קל-בינוני תייר שנדקר בצווארו סמוך לעיירה בית סאחור, באזור בית לחם. הרקע היה ככל הנראה ויכוח על כסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

האירוע בקריית ארבע הסתיים בנטרולה של המחבלת בידי לוחמי מג"ב שהשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות. לא היו נפגעים מקרב הלוחמים, והמחבלת נפצעה בינוני. לאחר האירוע, החלו הפרות סדר חמורות של יידוי בלוקים לעבר צוותי רפואה אזרחיים שהגיעו לזירת ניסיון הפיגוע. כתוצאה מכך, נפגע קל איש רפואה בכתפו.

באירוע בבית סאחור נכנסה קבוצה של תיירים לעיירה, כשאחד מהם נדקר בצווארו ונפצע קל-בינוני. בצה"ל מחכים שמנגנוני הביטחון הפלסטיניים יעבירו את הפצוע לידיהם כדי להבין טוב יותר את הנסיבות. בשלב זה נראה שהרקע הוא פלילי בשל ויכוח על תשלום כספי.

כוחות הביטחון בזירת הפיגוע ברעננה (משפחת מור)

אתמול נפצעו שלושה בני אדם בפיגוע דקירה ברעננה, כשמחבל פלסטיני חמוש בסכין תקף בני זוג ואישה נוספת ברחוב מרדכי אנילביץ'. גבר בשנות ה-40 לחייו נפצע קשה, בת זוגו בשנות ה-40 לחייה נפצעה קל ואישה נוספת נפצעה קל גם היא.

המחבלת מקריית ארבע מטופלת בשטח (הצלה יו"ש)

כוחות הביטחון פתחו במרדף אחר המחבל שנמלט ורץ בין הבתים והצליחו ללכוד אותו ברחוב רמח"ל, כשהוא מסתתר בחצר בית. סריקות נרחבות נמשכו בכל האזור מחשש למחבל נוסף ושוטרים הסתובבו ברחובות עם נשקים שלופים, אך לבסוף הובהר כי המחבל פעל לבדו. הדוקר שנתפס הוא פלסטיני בן 20 תושב הכפר טמון שבאזור טובאס.