"חיסול קונטאר - השתוללות וטרור"

משטר אסד אישר כי קונטאר חוסל בדמשק וגינה את "המתקפה הטרוריסטית". בחמאס האשימו את ישראל וקראו לקהילה הבינ"ל לקחת אחריות על "השתוללות ישראל". רה"מ שותק, שטייניץ מתלוצץ: "אולי מודיעין פינלנד מעורב"

שעות ספורות אחרי הדיווחים על תקיפת צה"ל בדמשק, שבה חוסל בכיר חיזבאללה סמיר קונטאר, מגיב רשמית משטר אסד לראשונה ומכנה את הפעולה "מתקפה טרוריסטית". גם חמאס מגנה את החיסול וקורא לקהילה הבינלאומית "לשאת באחריותה להשתוללות הישראלית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בהודעה שפורסמה באתרי חדשות בסוריה ובלבנון מגנה הממשל הסורי את התקיפה של הבניין ברובע ג'רמאנה, המיוחסת לחיל האוויר הישראלי: "מתקפה טרוריסטית הובילה למותם של תושבים חפים מפשע ובראשם הלוחם הגיבור, סמיר קונטאר". התגובה נמנעת מלהטיל בצורה מפורשת את האחריות על ישראל.

מנהיג הדרוזים בלבנון וליד ג'ונבלאט אמר בעקבות מותו של קונטאר כי "הוא הקדיש את חייו לעימות עם ישראל, ישב עשרות שנים בכלא הישראלי ולא סטה מעמדותיו ומעקרונותיו. כשהשתחרר המשיך בדרכו ביתר נחישות. הוא יישאר אחד מסמלי המאבק, העמידה האיתנה והחירות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ששוחח עם כלי התקשורת בפתח ישיבת הממשלה, לא התייחס לפרסומים אודות התקיפה בסוריה. שר האנרגיה וחבר הקבינט יובל שטייניץ אמר: "אני לא מתייחס בדרך כלל לטענות ושמועות בתקשורת. אני לא חושב שאף אחד מצטער אם הדיוווחים נכונים. מדובר במנוול לא קטן. יכול להיות ששירותי הביטחון של פינלנד מעורבים פה".

צה"ל פעל בסוריה? (הטלוויזיה הסורית)

"מטוסי קרב שיגרו 4 טילים מונחים"

לפנות בוקר דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס כי מספר טילים פגעו בבניין בדמשק ובתקיפה נהרגו כמה בני אדם. כלי תקשורת ערביים דיווחו שבין ההרוגים היה גם בכיר חיזבאללה קונטאר, רוצח בני משפחת הרן ששוחרר מהכלא הישראלי בעסקת השבת גופותיהם של אלדד רגב ואהוד גולדווסר.

לפי דיווחים בכלי תקשורת בסוריה, שני מטוסי קרב של חיל האוויר הישראלי שיגרו ארבעה טילים מונחים מטווח רחוק שפגעו בבניין והרסו אותו כליל.

בחיזבאללה אישרו כי קונטאר נהרג בתקיפת צה"ל בדמשק ואחיו בסאם ספד לו בחשבון הפייסבוק שלו זמן קצר לאחר התקיפה, אך לא סיפק פרטים אודות נסיבות מותו. "בגאווה אנחנו מתאבלים על מותו של המנהיג קונטאר", כתב האח. "לכבוד הוא לנו להצטרף למשפחות הקדושים המעונים".