המחבל נכנס לבית - האם הדפה אותו בידיה

השב"ח הפלסטיני, שדקר 3 בני אדם ברחוב ברעננה ונמלט, הצליח להיכנס לבית פרטי ורק אומץ לבה ותושייתה של אם המשפחה דקלה דביר מנעו אסון כבד. חברתה סיפרה: "היא צרחה בכל הכוח ועם שתי הידיים הדפה אותו החוצה דרך הויטרינה - ונעלה"

המחבל שדקר שלושה בני אדם ברעננה ונמלט, הצליח במהלך מנוסתו להיכנס לבית פרטי ברחוב רמח"ל - ורק תושייתה של אם המשפחה, שנאבקה בו ונפצעה קל, מנעה אסון כבד. חברתה שהגיעה לבקרה בבית החולים סיפרה: "היא צרחה בכל הכוח ועם שתי הידיים הדפה אותו החוצה דרך הויטרינה ונעלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דורית אבישר הייתה יחד עם חברתה דקלה דביר בביתה של דקלה ברחוב רמח"ל ויצאה משם כ-20 דקות לפני האירוע המפחיד. בבית החולים היא סיפרה: "קיבלתי ממנה טלפון והיא אמרה: 'תיזהרו, אל תצאי מהבית היה אצלי מחבל בבית ודקר אותי. אל תדאגי לא קרה לי כלום המשטרה תפסה אותו".

בית כנסת שאליו ניסה להיכנס המחבל (חדשות 2)

אבישר הסבירה כי מדובר בבית פרטי שבקומת הקרקע יש מטבח, סלון ופינת אוכל. לדבריה, במקום יש דלתות זכוכית גדולות שאחת מהן כנראה לא הייתה נעולה.

"הוא נכנס דרך הויטרינה והיא פתאום ראתה מישהו שנכנס הביתה עם סכין גדולה. היא הייתה המומה, הוא הרים את הסכין ובה לדקור אותה", סיפרה על גבורתה של חברתה. "הוא הצליח לגעת בה עם הסכין בצד. היא אומרת שהיא צרחה בכל הכוח ועם שתי הידיים הדפה אותו החוצה דרך הויטרינה ומיד נעלה".

לאחר שהצליחה להוציא את המחבל מביתה דקלה רצה לבדוק שהכל נעול. "בעלה ובנה בן עשר וחצי היו אתה בבית. היא התקשרה למשטרה ואמרה להם להגיע מהר לבית. תוך שניות היא שמעה את המשטרה והבינה שתפסו אותו".

כוחות הביטחון משתלטים על המחבל (עד ראייה)

אלי נגר, שגיסו נפצע בינוני בפיגוע ואחותו נפצעה קל, סיפר: "יצאנו מבית כנסת ואיך שסיימנו להתפלל אמרו לנו שיש פיגוע. הלכתי לחפש את הילד שלי ששיחק כדורגל בגן הציבורי ליד. התקרבתי לאזור האירוע ואמרו לי שאחותי וגיסי נדקרו. אחותי נדקרה בכתף וגיסי נדקר בבטן".

אנשי סיירת הביטחון של רעננה שהיו בין הראשונים להגיע לזירה לקחו חלק בהשתלטות על המחבל. אחד הסיירים, חן בן עמי, שחזר את המרדף: "קיבלנו דיווח על זה שהוא מתחבא בין הבתים. נכנסנו לסמטאות, אמרו לנו שהוא מסתתר מחוץ לאחד הבתים. כשראינו אותו, ישר חתרנו למגע, הוא היה צמוד לחומה. את הסכין הוא זרק הצידה, התקרבנו אליו והוא ירד לרצפה וניטרלנו אותו, הצמדנו אותו לרצפה עד לבוא שאר הכוחות".

גיא לנדאו, גם הוא מסיירת הביטחון של רעננה, סיפר כי במקום הייתה המולה גדולה: "התושבים היו מבוהלים וכל אחד סימן לכיוון אחר, התחלנו לרוץ, הבנו שהוא נכנס לחצר, הבריחו אותו ממנה והוא המשיך הלאה, הבנו שהוא נכנס לתוך שביל הגישה של הבית, היה לנו מזל כי זה מקום שהוא יחסית סגור.

"כשאני ניגשתי אליו הסכין כבר לא הייתה בידו, סייר ושוטר שרצו לפנינו תפסו אותו. הצטרפנו והשתלטנו עליו, הוא לא אמר כלום, רק צעק משהו לא כל כך מובן, השכבנו אותו על הרצפה והתחלנו להרחיק אנשים".