פצוע קשה בפיגוע דקירה ברעננה‎

מחבל חמוש בסכין תקף אזרחים ברחוב אנילביץ', פצע אדם אחד קשה ושניים קל. כוחות הביטחון פתחו במרדף אחר הדוקר והצליחו ללכוד אותו בסמוך. סריקות נרחבות נערכו מחשש למחבל נוסף, אך נקבע כי החשוד פעל לבדו

פיגוע דקירה ברעננה: מחבל תקף בסכין שלושה אזרחים ברחוב מרדכי אנילביץ' ופצע אותם קשה וקל. כוחות הביטחון פתחו במרדף אחר הדוקר שנמלט והסתתר בחצר בית ברחוב סמוך, והצליחו ללכוד אותו. הפצועים פונו על ידי צוותי מד"א לקבלת טיפול בבית החולים מאיר בכפר סבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 15:45 התקבל דיווח במשטרה על דקירות ברחוב אנילביץ' ולמקום הוזעקו כוחות גדולים של משטרה וצוותי מד"א. במקום נמצאו שני פצועים - גבר בשנות ה-40 לחייו במצב קשה ואישה בשנות ה-40 לחייה במצב קל. פצועה נוספת במצב קל נמצאה ברחוב רמח"ל הסמוך. בהמשך עדכנו מבית החולים מאיר כי חל שיפור במצבו של הפצוע הקשה - שמוגדר כעת בינוני.

כוחות הביטחון פתחו במרדף אחר המחבל שנמלט ורץ בין הבתים והצליחו ללכוד אותו ברחוב רמח"ל, כשהוא מסתתר בחצר בית. דובר מרחב שרון רפ"ק זיוון פריידין אמר כי "לאחר ביצוע הדקירה, בסריקות אותר החשוד כשהוא מסתתר בחצר בית  ונעצר על ידי שוטרי משטרת ישראל".

סריקות נרחבות נמשכו בכל האזור מחשש למחבל נוסף ושוטרים הסתובבו ברחובות עם נשקים שלופים, אך לבסוף הובהר כי המחבל פעל לבדו. הדוקר שנתפס הוא פלסטיני בן 20 תושב הכפר טמון שבאזור טובאס.

חובש רפואת חרום במד"א רוני סלע ופרמדיק מד"א אוהד, שהיו בין הראשונים שהגיעו למקום סיפרו: "הייתה המולה גדולה. גבר כבן 40 שכב על הכביש כשהוא מעורפל הכרה וסובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל טיפול תרופתי, הרדמה, הנשמה ועצירת דימומים ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו מוגדר קשה. בנוסף טיפלנו ופינינו אשה כבת 40 שהייתה בסמוך, היא הייתה בהכרה מלאה, התהלכה כשהיא סובלת מפציעה קלה ביד".

רוני ימין, שגר בסמוך למקום בו נתפס המחבל, סיפר: "שמעתי מספר יריות, יצאתי החוצה וראיתי שוטרים עם אקדחים שלופים ואישה שנפגעה מהדקירה עם שריטה בגב. המחבל המשיך לרוץ לבין הבתים הפרטיים ועבר מחצר לחצר. הוא נכנס דרך חלון שהיה פתוח עם הסכין שלופה. בעל הבית יצא בבהלה, הכלב שלו קפץ עליו והמחבל נס על נפשו".

הרכב שניסה לדרוס ונבלם (חטיבת דובר המשטרה)

"שמעתי צעקות אימים", סיפרה שרית שקרוב, שגרה באזור. "יצאתי החוצה והבנתי שהיה כאן אירוע. ראיתי אנשים בהיסטריה, ושמעתי את הצעקות. אחר כך ראיתי שהמחבל הכה עם הסכין בחלונות המכונית של בן דוד שלי, אך הוא סגר את החלון בזמן".

ראש העיר רעננה זאב בילסקי הגיע לזירה ושיבח את תפקוד כוחות הביטחון והאזרחים: "המשטרה השתלטה מיד על המצב, כוחות השיטור פרוסים בעיר ולוקחים את כל האפשרויות בחשבון. אני שמח שהתגובה היתה מהירה והוא לא הצליח לעשות יותר. אנחנו קוראים לכל התושבים להיות בבתים, נעשה כל שאפשר להבטיח את ביטחונם".

אתמול: סוכלו שני ניסינות פיגוע

הפיגוע ברעננה התרחש לאחר שני ניסיונות פיגוע שנכשלו אתמול. בכניסה לעפרה ניסה נהג פלסטיני לפגוע בחיילים, שהגיבו במהרה וירו לעברו. צוותי מד"א הוקפצו לזירה, אך איש לא נפגע. מותו של המחבל נקבע במקום, וברכבו נמצאה סכין שככל הנראה יועדה להמשך תקיפת כוחות הביטחון.

כשעתיים קודם לכן ניסה פלסטיני לבצע פיגוע דריסה במעבר קלנדיה בצפון ירושלים. המחבל נורה ונוטרל, ואיש לא נפגע באירוע. מהמשטרה נמסר כי הנהג הוא מחבל פלסטיני כבן 30, תושב תורמוסעיא שבבנימין. מתחקור ראשוני עולה שהמחבל יצא מרכבו, לאחר שסוכל פיגוע הדריסה ורכבו נבלם, והחל לרוץ לעבר המאבטחים שפתחו באש.

בהכנת הידיעה השתתפו: ניר דבורי, גלעד שלמור, יואב אבן ועזרי עמרם.