כך נראה איום המטענים בגבול עזה

כך מנסים ארגוני הטרור לפגוע בחיילי צה"ל באזור הרצועה: אחד המטענים שנמצא בגזרה, ולמרבה המזל לא התפוצץ, מלמד על שיטת הפעולה ועל הסכנה הנשקפת ממנו. במקביל נמשך ירי הרקטות מתוך הרצועה

המטען שהתגלה

איום הטרור מהרצועה - לא רק בטילים: בתקופה האחרונה ניכרת מגמה של ארגוני הטרור, המנסים לפגוע בחיילי צה"ל הפועלים בתוואי גדר הגבול גם באמצעות ירי וגם באמצעות מטענים. כעת נחשף כיצד נראים המטענים המסוכנים, שמופעלים באופן אלחוטי מתוך כוונה לפגוע בשיירות וכלי רכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

שלשום (רביעי) התפוצץ מטען וגרם נזק לכלי הנדסי שפעל בתוואי, ולמרבה המזל איש לא נפגע בתקרית. כוחות צה"ל השיבו בירי לעבר מטרות חשודות לאחר שנשמע הפיצוץ והתגלה הנזק, ושני פלסטינים נפצעו. ארגון פרו אירני הפועל בעזה בשם "סאברין" קיבל אחריות לפיצוץ המטען, אך נבדקת גם האפשרות למעורבות ארגוני טרור פלסטיניים.

בסריקות שנערכו במרחב התגלה מטען נוסף, ממנו ניתן ללמוד כיצד פועלים ארגוני הטרור: מדובר במטען במשקל של כעשרה קילוגרם, שמופעל באופן אלחוטי על ידי מכשיר סלולרי.

חומר נפץ רב ומסוכן

בתקרית נוספת היום הושלכו שני מטעני צינור לעבר כוח צה"ל סמוך לצפון הרצועה: איש לא נפגע, והמטענים נפלו בצידו הפלסטיני של הגבול. כוחות צה"ל הפועלים בגזרה נדרשים לבלום ניסיונות פריצה לישראל, לתקן נזקים בגדר ולמנוע הפרות סדר אלימות וירי נק"ל ליישובים הסמוכים.

ארגוני הטרור אינם מוכנים לקבל את המציאות הביטחונית בגבול לאחר "צוק איתן", ובחודשים האחרונים אירעו מספר ניסיות חדירה או פגיעה בגדר. כמו כן נמשך הירי מהרצועה: רק אתמול שוגרה רקטה נוספת ונשמעה אזעקה בעוטף עזה, ולאחר מספר שעות התברר שהרקטה נחתה בצידו העזתי של הגבול.