שב"כ: "מכפישים אותנו בפרשת דומא"

חקירת המעורבים לכאורה בהצתת בית משפחת דוואבשה בדומא נמשכת, ובשב"כ הודפים את הטענות על עינויים: "מזהים מאמץ יזום ומתמשך שמטרתו להכפיש את הארגון ועובדיו ולשבש את פעילותו המבצעית". פרקליטי החשודים: "הופעלה כלפיהם אלימות פיזית מזעזעת"

ההצתה בכפר דומא (Miriam Alster/FLASH90)

חקירת החשודים בטרור יהודי - גרסת השב"כ: הארגון פרסם הערב (חמישי) הודעת הבהרה, בתגובה לטענות מצד מקורבי החשודים להפרת זכויותיהם ופגיעה בהם. בשב"כ טענו כי מדובר ב"מסע הכפשה" - ולמרות שהם מנועים מלהתייחס מפורשות לפעולות החקירה, לדבריהם מדובר ב"חקירה אינטנסיבית" שמנוהלת לפי החוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"מאז ביצוע המעצרים, שב"כ מזהה מאמץ יזום ומתמשך שמטרתו להכפיש את הארגון ועובדיו ולשבש את פעילותו המבצעית", נטען בהודעה. "ניסיון זה ראוי לכל גינוי ואין בו בכדי לרפות את ידי שב"כ מהמשך פעילותו, כשליחם של אזרחי מדינת ישראל, ותחת ערכים ממלכתיים".

לדברי הארגון, החקירה מתמקדת ב"התארגנות טרור יהודי, אשר פעיליה חשודים בביצוע פיגועי טרור חמורים, אשר בין היתר סיכנו חיי אדם, קודשי דת ורכוש" - ובראשם כמובן רצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא. "התארגנות זו מאופיינת באידיאולוגיה קיצונית, אנטי-ציונית, אשר שמה לה למטרה לפעול באמצעים אלימים לשינוי סדרי המשטר במדינת ישראל, זאת לרבות באמצעות ביצוע פיגועי טרור אשר יקדמו את מטרותיה".

שירות הביטחון הכללי

"החשודים התכוונו להמשיך ולבצע פיגועים"

על הצתת הבית בכפר דומא, בו נהרגו שני ההורים למשפחת דוואבשה ותינוקם בן השנה וחצי, אמרו בארגון כי "הם תרמו לערעור היציבות באזור והשפיעו לרעה על מצב הביטחון". בתגובה לחקירה, שזכתה לביקורת מצד מקורבי החשודים ועורכי דינם שטענו לעינויים בחקירה, הבהירו בארגון כי "לנוכח האיום הביטחוני המשמעותי הנשקף מפעילותם בשטח של חברי ההתארגנות, והחובה לסכל מבעוד מועד את כוונתם להמשיך ולבצע פיגועי טרור חמורים העלולים להוביל לפגיעות בנפש, נעצרו לחקירה מספר פעילים מרכזיים בהתארגנות הטרור, ואלה נחקרו באופן אינטנסיבי על אודות החשדות המיוחסים להם".

"יודגש שהחקירה עדיין מצויה תחת צו איסור פרסום ואנו מנועים מלהתייחס לפי שעה לפרטים על אודות תכניה והפעולות הננקטות במהלכה", נכתב בהודעת שב"כ. "כל פעולותיו של השב"כ, לרבות החקירות המנוהלות על ידו, מבוצעות על פי הוראות החוק והפסיקה ונתונות לפיקוח הדוק של כלל הגורמים הרשמיים הנוגעים בדבר".

בשלב זה טרם הותרו לפרסום פרטי החשודים, שנעצרו בשבועות האחרונים במסגרת ההתפתחות המשמעותית בפרשה. במסיבת עיתונאים שקיימו עורכי הדין של החשודים מארגון חננו, הם טענו כי הופעלה כלפי הנחקרים "אלימות פיזית קשה" וכי החשודים הצעירים עברו "התעללות בחד החקירות". בשב"כ, כאמור, דוחים את הטענות.