תוספת כוח משמעותית לצה"ל: צוללת חמישית בדרכה לישראל

הצוללת אח"י רהב שנרכשה מגרמניה בסכום של 1.6 מיליארד שקלים, נחשבת לכלי הלוחמה היקר ביותר של צה"ל - ולאחת הצוללות המתקדמות בעולם. אח"י רהב מצוידת במערכת מתקדמת וחדשנית שמאפשרת לה שהייה ארוכה מאוד מתחת למים. היא תהפוך למבצעית תוך מספר חודשים

הצוללת החמישית של צה"ל בדרכה לישראל: אח"י רהב, אחת הצוללות המתקדמות בעולם, יצאה היום (חמישי) מנמל קיל בגרמניה בדרכה לישראל, כשעל סיפונה 50 אנשי צוות. הצוללת צפויה להגיע לארץ בחודש ינואר, כשבדרך ייערך טקס מסורתי בנקודת הטביעה של הצוללת אח"י דקר לפני המשך ההפלגה לנמל חיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

זאת צוללת חדשה שנייה מתוך שלוש שישראל מקבלת מהגרמנים בשנים האחרונות. הצוללת הקודמת, אח"י תנין, הגיעה לארץ לפני כשנה והצוללת השישית צפויה להגיע בעוד כשנה וחצי.

(דו"צ)

עלותה של הצוללת, שנחשבת לכלי המלחמה היקר בתולדות צה"ל ואחת הצוללות המתקדמות בעולם, מגיעה לכ-400 מיליון יורו (כ-1.6 מיליארד שקלים). שליש מסכום עלות הצוללת ממומן על ידי הגרמנים - והיא תהיה מבצעית תוך כמה חודשים.

אח"י רהב מצוידת במערכת מתקדמת וחדשנית שמאפשרת לה שהייה ארוכה מאוד מתחת למים מבלי צורך לעלות לפני המים ומבלי להשתמש במנועי הדיזל, אלא במנועים חשמליים שקטים. זה מאפשר הגדלה משמעותית של היכולות החשאיות של צי הצוללות של צה"ל במשימות של איסוף מודיעין הרחק מגבולות ישראל.

(דו"צ)

הרמטכ"ל איזנקוט אישר, במסגרת תכנית ההצטיידות החדשה של צה"ל, שכאשר תגיע הצוללת השישית, תוצא משימוש בחיל הים הצוללת הישנה ביותר וכך יישאר צי של 5 צוללות מתקדמות.