70% מהפלסטינים: בעד אינתיפאדה

סקרים שנערכו ברשות הפלסטינית מראים מה חושב הציבור על גל הטרור הנוכחי. על פי הסקרים, 67% בעד ביצוע פיגועי דקירה. 79% השיבו כי הם בעד תקיפת חיילים ומתנחלים

הרוב תומך באינתיפאדה. אבו מאזן (רויטרס)

אם עמדות הציבור הפלסטיני מהוות איזושהי אינדיקציה לעתידו של גל הטרור הנוכחי, אז נראה שאין הרבה סיבות לאופטימיות: 2 סקרים שנערכו ב-24 השעות האחרונות בקרב הפלסטינים מעלים נתונים שמהם ניתן ללמוד מהי הקרקע הפוריה שעליה צומחים הפיגועים האחרונים. באחד הסקרים, שנערך על-ידי מכון PSR, נשאל "האם אתה בעד או נגד דקירות?". 67% השיבו בחיוב והיתר, כשליש מהנשאלים, התנגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סקר נוסף, של מכון ערואד ברמאללה, שאל "האם את/ה בעד תקיפת חיילים ומתנחלים?". 79% מהנשאלים השיבו בחיוב ורק 10% התנגדו. אלא שבשאלה אחרת בסקר, שבדקה "האם אתה בעד דקירות בתחומי הקו הירוק", ניתן לראות כי שיעור התמיכה יורד באופן בולט.

נתונים נוספים שעולים משני הסקרים הללו מראים כי רוב הפלסטינים אינם מאמינים כי צעדים שכאלו יביאו להם תועלת. רובם תומכים אמנם באינתיפאדה חמושה, אך חושבים כי גל הטרור הנוכחי יימשך במתכונת של פיגועי יחידים. יחד עם זאת, רוב גדול מהאוכלוסייה הפלסטינית איבד עניין ברעיון שתי המדינות ואף תומך בביטול הסכם אוסלו - יחד עם התפטרות אבו מאזן.

מוקדם יותר היום התייחס אבו מאזן לפיגועים האחרונים ואמר כי "אין זה מאחריותנו לומר לצעירים: 'מדוע אתם מבצעים פיגוע?'. אני לא רוצה שאיש יטען שהם יצאו בשליחותו. הם יצאו ממספר סיבות, שאחת מהן היא הם החלו להתייאש מרעיון שתי המדינות. הם לא רואים לזה בסיס הגיוני".