בגלל תמונה: חייל נשלח לכלא

פרסום ראשון: חייל שצילם את התנאים הירודים בבסיס שבו שהה באזור מצפה רמון יחד עם חבריו, נשלח לעונש מאסר למשך שלושה שבועות. התמונה המדוברת עוררה סערה ברשת ובצבא טענו: "החיילים קיבלו את כל התנאים"

התמונה ששלחה את הלוחם לכלא (חיילים מצייצים)

פרסום ראשון: חייל צה"ל, שצילם תמונה של תנאים בבסיסו שהגיעה לבסוף לפייסבוק, נשלח לשלושה שבועות לכלא. כך נודע לחדשות 2 Online. החייל צילם את התמונה באזור מצפה רמון והלין על כך שקר לו ולחבריו וכי התנאים לא מספקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונה ניתן לראות מספר חיילים מגדוד התותחנים כשהם שוכבים בפינת חדר, מכוסים על מזרון אחד. הם הלינו על כך שהם ללא שמיכות ואמצעי חימום.

החייל, שהודה כי צילם את התמונה, ציין בשיחה כי הוא צילם את התמונה לצורך קבילה ושלח אותה לאימו, שהעלתה אותה לרשת. מפקד הגדוד ביקש לשפוט אותו, אך הוא סירב וביקש להישפט בבית דין צבאי. הפרקליטות הצבאית דחתה את הבקשה, והיום הוא נשפט על ידי מפקד האגד הארטילרי 215, קצין בדרגת אלוף משנה - ששלח אותו לשלושה שבועות מחבוש, ומחר הוא עתיד להיכנס לכלא.

עם פניית חדשות 2 Online לצה"ל בשבוע שעבר, נטען כי החיילים פיברקו את התמונה.בצבא אמרו כי הם לא מתכוונים לשפוט את החיילים, אך כאמור אחד מהם, זה שצילם את התמונה נשלח לכלא. מקורבי החיילים דוחים את הטענות ואומרים כי הם אלה אכן היו התנאים - החלון היה שבור ופרוץ, ולא היו מזרנים.

חברו של אחד החיילים סיפר כי אמו של החייל שצילם את התמונה היא זו ששלחה את התמונה לעמוד הפייסבוק "חיילים מצייצים". לאחר פרסומה, היא עוררה זעם רב על התנאים לכאורה של החיילים.

חייל בגדוד סיפר: "החיילים פוחדים להתלונן. אין שום סיבה לשלוח אותו לכלא כאילו הוא עבריין למשך שלושה שבועות. זהו עונש לא סביר".

מדובר צה"ל נמסר כי "בניגוד למיוצג בתמונה, החיילים ישנו בחדר ממוזג לאורך הלילה, על מזרון, שק שינה או שמיכה. החייל נשפט בגין התנהגות שאינה הולמת ופוגעת בכבוד צה"ל".