ארדן: "מצר על חקירת השוטר שחיסל מחבלת"

השר לביטחון פנים גלעד ארדן נגד מח"ש, בעקבות ההחלטה לחקור שוטר שירה למוות במחבלת בת 16 ב"פיגוע המספריים" בי-ם: "לא מצליח להבין מדוע בכל פעם מנסים לשפוט את כוחות הביטחון של שבריר שנייה בזירת פיגוע, כאילו מדובר במעבדה"

תיעוד: השוטר יורה במחבלת

אחרי שנחקר במח"ש, השר לביטחון הפנים יוצא להגנת השוטר שירה למוות במחבלת שביצעה את פיגוע המספריים בירושלים. "אני מביע צער על ההחלטה של מח׳"ש לחקור את חבלן המשטרה שסיכל את הפיגוע בירושלים שבו השתתפו שתי נערות", אמר השר גלעד ארדן הערב (שני) במהלך דיון במליאת הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא מצליח להבין מדוע כל פעם מנסים לשפוט את כוחות הביטחון על החלטות של שבריר של שנייה בזירת פיגוע, כאילו מדובר במעבדה וניתן לדעת ברגע אחד איזה עוד כלי נשק או חומרי נפץ נמצאים על גופם של המחבלים, והאם אפסו כוחותיהם לגמרי או שהם עדיין יכולים לדקור את מי שמתקרב אליהם", ציין ארדן.

"אני מכבד את סמכותה של מח"ש, אולם אני מקווה שהחקירה הזו תסתיים במהרה ושהתיק ייסגר כי אנחנו חייבים לגבות את כוחות הביטחון שמצילים חיים בגופם פעם אחר פעם", הבהיר השר ארדן.

מתנגד לחקירה. גלעד ארדן (פלאש 90)

אתמול נחקר השוטר, מיחידת חבלה במשטרת ירושלים, על נסיבות הירי במחבלת בת ה-16 שביצעה פיגוע דקירה בשוק מחנה יהודה בירושלים, ביחד עם צעירה נוספת לפני שלושה שבועות.

אישום: יצאו לדקור בלב ירושלים

החקירה נפתחה על פי החלטת היועץ המשפטי לממשלה, לפי המלצת פרקליט המדינה, והיא נועדה לבדוק טענות שהועלו לפיהן השוטר ירה במחבלת לאחר שנוטרלה. לפי אותן טענות, כבר לא נשקפה מהמחבלת סכנה. השוטר טען בחקירתו כי ירה משום שסבר כי הסכנה טרם חלפה והסביר את מניעיו לירי.

ביום שישי האחרון הוגש כתב אישום נגד קרובת משפחתה של המחבלת שחוסלה, שביצעה יחד עמה את הפיגוע ליד השוק. על פי כתב האישום השתיים דקרו בלב ירושלים עוברים ושבים באמצעות מספריים.