14 פצועים בפיגוע דריסה בירושלים‎

מחבל התנגש עם רכבו בתחנת אוטובוס מול גשר המיתרים בכניסה לבירה ופצע 14 בני אדם - 1 קשה, 2 בינוני והיתר קל. אזרח שהיה במקום ירה במחבל, ואליו הצטרפו כוחות הביטחון שחיסלו אותו. במכונית הפוגעת נמצא גרזן

פיגוע דריסה בכניסה לירושלים: 14 בני אדם שהמתינו בתחנת אוטובוס בשדרות הרצל, סמוך לגדר המיתרים, נפצעו לאחר שמחבל פלסטיני התנגש בעוצמה עם רכבו בתחנה שבה עמדו. מצבו של אחד הפצועים, תינוק בן שנה וחצי, מוגדר קשה. אזרח וכוחות ביטחון שהיו בזירה פתחו באש לעבר המחבל וחיסלו אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 15:00 הגיע המחבל, תושב שכונת בית חנינא במזרח ירושלים בן 21, לתחנת האוטובוס, הסיט את רכבו ופגע בעוצמה בממתינים ובברז כיבוי שהוצב במקום. המחבל נורה בטרם הספיק לצאת מרכבו, אך בחיפוש ברכב נמצא גרזן וההערכה היא כי התכוון להמשיך ולפגוע בעוברי אורח.

צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום פינו את הפצועים לבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם בעיר. התינוק שנפצע באורח הועבר לניתוח בבית החולים הדסה עין כרם, שם ינסו להציל את רגלו שכמעט נקטעה. מצבם של שנים פצועים נוספים, בהם אישה כבת 70, מוגדר בינוני ומצב יתר הפצועים קל. בבית החולים שערי צדק נפתח מרכז מידע שמספרו 1255125.

רגע חיסול המחבל (צילום: עד ראייה)

מהמשטרה נמסר כי איש כוחות הביטחון, מאבטח ואזרח שהבחינו בפיגוע ביצעו ירי מהיר ומדוייק לעבר המחבל בטרם הספיק לצאת מהרכב לעבר האזרחים וניטרלו אותו. "פעילותם המהירה והמדוייקת שהביאה לניטרול המחבל מנעה פיגוע גדול יותר", אמר מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב משה (צ'יקו) אדרי.

"הנטרול המהיר של המחבל הוא תוצאה של ערנות מידית והוא מנע אסון כבד", אמר ראש העיר ניר ברקת שהגיע למקום. "צריך לברך על הערנות של מי שמוכן לחתור למגע עם המחבל". ברקת הוסיף כי בצירי מפתח ברחבי העיר יוצבו עמודי בטון שמטרתם למנוע פיגועי דריסה מסוג זה.

הפצועים קיבלו טיפול רפואי (עד ראייה)

(דוברות משטרת ישראל)

משה אייכל, חובש בכיר במד"א שהיה הראשון באירוע, סיפר: "עמדתי בצידו השני של הכביש כששמעתי קולות ירי ומיד חציתי את הכביש למקום האירוע, ראיתי רכב על המדרכה צמוד לתחנת האוטובוס. בתוך התחנה ובסמוך אליה שכבו מספר נפגעים כשהם סובלים מחבלות מדממות בגפיים. דיווחתי למוקד מד"א על האירוע ויחד עם כוחות גדולים של מד"א שהגיעו הענקנו טיפול רפואי ופינינו את הפצועים לבתי החולים בירושלים".

משה נוסבאום, ניר דבורי, יואב אבן, עופר חדד, יאיר שרקי וגלעד שלמור השתתפו בהכנת הידיעה.