צה"ל תקף מטרות של חמאס בעזה

כלי טיס של חיל האוויר הפציץ שתי מטרות של ארגון הטרור ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטה לאזור יישובי עוטף עזה אמש. הרקטה ששוגרה התפוצצה בשטח פתוח

צה"ל תקף מטרות של חמא"ס בעזה

צה"ל תקף הלילה (שני) שתי מטרות של ארגון חמאס בצפון ובמרכז רצועת עזה. התקיפה בוצעה באמצעות כלי טיס של חיל האוויר ובאה בתגובה לירי הרקטה לעבר יישובי עוטף עזה אתמול בשעות הערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר צה"ל נמסר כי בצבא רואים בארגון חמאס כאחראי הבלעדי למתרחש ברצועה. "צה"ל ימשיך לפעול בחומרה על מנת לשמור על השקט ביישובי הדרום", לשון ההודעה. 

אתמול נשמעה אזעקת צבע אדום ביישובי המועצה האזורית שער הנגב ובשדרות לאחר שרקטה נורתה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. לא דווח על נפגעים או על נזק שנגרם כתוצאה מהשיגור. אזרחים המתגוררים באזור דיווחו כי קולות נפץ נשמעו זמן קצר לאחר שהופעלה ההתרעה ביישובים. ההערכה היא שהרקטה התפוצצה בשטח פתוח, וכוחות הביטחון פתחו בסריקות לאיתורה.

צבע אדום בעוטף עזה, ארכיון (רויטרס)

האירוע התרחש כשבוע לאחר שצה"ל תקף מספר תשתיות טרור של ארגון חמאס בצפון רצועת עזה. התקיפה באה בתגובה לשני מקרים בהם בוצע ירי לעבר כלי רכב צבאיים סמוך לגדר המערכת ביומיים שקדמו לתקיפה.

בשני המקרים, בוצע הירי לעבר כוחות צה"ל בזמן פעילות מבצעית סמוך לגדר המערכת, כשבאחד מהם נגרם נזק לכלי רכב צה"לי. בשתי התקריות לא דווח נפגעים בקרב חיילי צה"ל.