הירי בגמל: חשד לשני מקרים נוספים

על פי החקירה שני לוחמי יחידת "דובדבן" עשו שימוש בנשקיהם בתקריות ירי נוספות ואחד מהם אף חשוד שהוציא אמל"ח מבסיס. אחד הלוחמים כתב לחברו: "שמנו לעצמנו רגל"

שני הלוחמים החשודים שירו לעבר גמל נחשדים גם בשתי תקריות נוספות של ירי בלתי מורשה. אחד מהם גם חשוד בהוצאת אמצעי לחימה מבסיס צה"ל. בית הדין הצבאי האריך מעצרם עד מחר והותר לפרסום כי השניים משרתים ביחידת "דובדבן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלוחמים נמצאים כבר שבוע בכלא הצבאי. במהלך חקירתם הם ניסו למחוק את התיעוד. אחד מהם אף כתב לשני: "זה לכל החיים החרא הזה. שמנו לעצמנו רגל".

למרות ההחלטה להסיר את צו איסור הפרסום על שם היחידה, שמם של הלוחמים, שזו הפעם השלישית שמוארך מעצרם, עדיין אסור בפרסום. אחד מהם חשוד בביצוע הירי כפי שניתן לראות בסרטון שפורספ והשני תיעד ונחשד גם בשיבוש הליכי חקירה.

על פי החשד, החייל שצילם את הסרטון מחק אותו מהטלפון הנייד, אך הסרטון הועבר לחיילים נוספים שאף התבקשו "לא לספר על זה למפקד". לחדשות 2 Online נודע כי נבדק חשד שאחד החיילים ביצע מעשה דומה בעבר.

סנגוריו של החייל שצילם, מטעם הסנגוריה הצבאית, טוענים כי הוא לא היה צריך לצפות שחברו שנהג ברכב יירה בגמל. "האם הציפייה היא שהוא יתנפל או יתערב בנהיגה של מי שמחזיק אקדח דרוך בשתי שניות של מחבל תוך מעשה?", תהו הסנגורים.