הממשלה תאשר מינוי מלמ"ב חדש ביום ראשון

אחרי מספר חודשי עיכוב, יביא ביום ראשון הקרוב שר הביטחון יעלון את מינויו של ניר בן משה לממונה על הביטחון במערכת הביטחון לאישור הממשלה. בן משה יחליף בתפקיד את אמיר קיין, שסיים קדנציה בת 8 שנים בראש אחד הגופים הרגישים והסודיים ביותר במערכת הביטחון, האמון בין היתר גם על הכור בדימונה

מי יעמוד בראש הגוף ה (רויטרס)

שר הביטחון משה יעלון יביא לאישור הממשלה את מינויו של ניר בן משה לתפקיד הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (מלמ"ב) כבר ביום ראשון הקרוב. בן משה יחליף בתפקיד את אמיר קיין, המכהן בו משנת 2007.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המינוי יובא לאישור הממשלה לאחר שבן משה נבחר פה אחד על ידי ועדת האיתור שהוקמה לצורך בחירת ראש המלמ"ב. הוועדה הורכבה מנציגי מערכת הביטחון, המערכת המשפטית ונציבות שירות המדינה. עם זאת, בעבר דווח כי ראש הממשלה נתניהו מסרב להביא את המינוי להצבעת הממשלה מסיבות שלא הובררו.

בן משה התחיל את דרכו במלמ"ב בשנת 1993, וטיפס עד לתפקיד סגן ראש הארגון. כיום משמש בן משה עוזר בכיר למנכ"ל משרד הביטחון, האלוף במילואים דן הראל. בן משה יחליף בתפקיד את אמיר קיין, שסיים קדנציה בת שמונה שנים בתפקיד ונשאר בתפקיד מספר חודשים מעבר לכך לבקשת משרד הביטחון.

ניר בן משה

תפקיד המלמ"ב נחשב לאחד התפקידים הרגישים ביותר במערכת הביטחון, שכן מדובר בגורם האמון על אבטחת המשרד וגופים ביטחוניים רגישים נוספים, בהם הכור בדימונה. תקציב היחידה ופעולותיה השוטפות חסויות.