בתוך שעה: שני ניסיונות פיגוע

מחבל ניסה לבצע פיגוע דריסה בצומת חלחול סמוך לחברון - הוא נוטרל מבלי שהצליח לפגוע באיש. שעה קלה קודם לכן פתח מחבל אחר באש לעבר מאבטחים במעבר גלבוע ליד ג'נין. לא היו נפגעים. המחבל נורה אך נמלט ברכב. במקביל, הפלסטינים מדווחים על הרוג בעימותים אלימים מירי כוחות צה"ל

מחבל פלסטיני נורה לאחר שניסה לדרוס יהודים בצומת לחלחול ליד חברון. אין נפגעים באירוע. האירוע התרחש סמוך לשעה 12:30. המחבל ניסה לדרוס חיילים שעסקו בבידוק שגרתי של כלי רכב בצומת. המחבל נהרג מהאש שירו לעברו החיילים. במכוניתו אותרה סכין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסכין שהתגלתה במכונית (דובר צה"ל)

מוקדם יותר, סמוך לשעה 11:30, פתח מחבל באש לעבר כוחות הביטחון במחסום ג'אלמה באזור הגלבוע. המאבטחים במעבר פתחו באש לעבר המחבל שברח בעזרת רכב מילוט.  אין נפגעים בקרב הכוחות.

מדובר במחבל פלסטיני שהגיע מכיוון השטח הפלסטיני, ככל הנראה עם נשק ארוך, ופתח בירי לעבר מעבר גלבוע. מאבטח של רשות המעברים במשרד הביטחון, שעמד באחת מעמדות השמירה על המעבר, הבחין בו וירה לעברו. המאבטח דיווח שזיהה פגיעה במחבל. בשלב הזה הגיע למקום רכב מסחרי פלסטיני שאסף את המחבל הפצוע ונמלט. הצבא מבצע סריקות באזור. אין נפגעים בקרב אנשי המעבר ולא נגרם נזק.

מעבר גלבוע. ארכיון (רשות המעברים במשרד הביטחון)

בתוך כך, גורמים פלסטיניים טוענים כי כוחות צה"ל ירו היום בצהריים למוות בצעיר פלסטיני בן 22 במהלך עימותים אלימים בגדה המערבית. במהלך העימותים יידו פלסטינים בקבוקי תבערה ואבנים לעבר הכוחות. 

נלכד דורס החיילים בשומרון

תקרית הירי בגלבוע מגיעה לאחר שמוקדם יותר הותר לפרסום כי השב"כ יחד עם צה"ל והמשטרה הצליחו ללכוד את המחבל שדרס 4 חיילים אתמול סמוך לבית אריה בשומרון. המחבל - מחמד סאלם, בן 37 מהכפר לובן ע'רביה, מזוהה עם ארגון חמאס.

בחקירתו הראשונית בשטח על ידי חוקרי השב"כ הוא הודה כי ביצע את הפיגוע לאחר שהושפע מההסתה בסיקור התקשורתי הפלסטיני על המצב בירושלים ובהר הבית ועל "רצח הילדים הפלסטינים", כהגדרתו.