פרקליטי החשוד בתיעוד הירי בגמל: "הוא אוהב בעלי חיים ואף גידל כבשים ותוכים"

החייל שנעצר בחשד שתיעד את חברו יורה בגמל מחק את הסרטון מהטלפון הנייד. למרות זאת, הסרטון הועבר לחיילים אחרים שהתבקשו "לא לספר על כך למפקד". החייל שירה: לא תכננתי את המעשה

"לא תכננתי לירות בגמל" - כך טען בחקירתו החייל שחשוד שירה בגמל בסרטון שפורסם אתמול (רביעי). יחד עם החייל, היה גם חברו ליחידה המובחרת שחשוד בצילום המעשה ואף נעצר יחד איתו לאחר שהושעו מפעילות מבצעית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, החייל שצילם את הסרטון מחק אותו מהטלפון הנייד, אך הסרטון הועבר לחיילים נוספים שאף התבקשו "לא לספר על זה למפקד". לחדשות 2 Online נודע כי נבדק חשד שאחד החיילים ביצע מעשה דומה בעבר.

סנגוריו של החייל שצילם, מטעם הסנגוריה הצבאית, טוענים כי הוא לא היה צריך לצפות שחברו שנהג ברכב יירה בגמל. "האם הציפייה היא שהוא יתנפל או יתערב בנהיגה של מי שמחזיק אקדח דרוך בשתי שניות של מחבל תוך מעשה?", תהו הסנגורים. 

לדבריהם, החייל אף התחבט בשאלה האם לדווח על המקרה. "זה חבר טוב שעתיד לצאת איתו לקורס קצינים", אמרו. "הוא מעריך אותו ולא רוצה לפגוע בו או בהמשך השירות הצבאי שלו. אין ספק שזוהי דילמה".

"התחנך על אהבת בעלי חיים"

בחקירתו טען החשוד שתיעד את המעשה כי הוא אוהב בעלי חיים. סנגוריו אף העידו בבית הדין כי "הוא גדל והתחנך לא רק על ערכי אהבת הארץ אלא גם על ערכים וחברות ודאגה לבעלי חיים. הוא גידל במהלך חייו מספר רב של בעלי חיים, הוא גידל שרקנים, ארנבים, כבשה ותוכים". לדבריהם, הוא לא הקל ראש במעשי חברו ולא לקח בהם חלק.

המעצר של החייל שנחשד שירה בגמל הוארך עד ליום ראשון, ואילו המעצר של החייל השני, שנחשד כשותף לכאורה כשתיעד את המעשה הוארך עד היום. שופט בית הדין הצבאי, סא"ל שחר גרינברג, שלא התיר לפרסם את שם היחידה שלהם, ציין כי קיימת תשתית ראייתית נגד שני החיילים שקשרו את עצמם לאירוע בחקירה.

בתיעוד שנחשף אתמול ניתן לראות את אחד הלוחמים מוציא אקדח, יורה בגמל דרך הרכב שלו, מצחקק וממשיך בנסיעה באזור ים המלח. "מדובר באירוע חמור שלא עולה בקנה אחד עם המצופה מחיילי צה"ל", הדגישו בצבא.