ניסוי מוצלח למערכת ההגנה האווירית חץ 3

משרד הביטחון פרסם את הצילומים מהניסוי במערכת ההגנה האווירית שנערך הבוקר בישראל. בסרטון שהפיצו משרד הביטחון ניתן לראות את הטיל משוגר מבסיס פלמחים עד לרגע שבו הוא פוגע בטיל המטרה

את הניסוי המוצלח במערכת יירוט הטילים "חץ 3" תיעדו הבוקר (חמישי) במשרד הביטחון, ובתמונות ניתן לראות את הטיל בפעולה. הניסוי הגיע שנה אחרי שניסוי דומה נכשל. בתיעוד ניתן לראות את הטיל המיירט משוגר מבסיס חיל האוויר בפלמחים - עד שהוא פוגע בטיל המטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בקטע הווידאו ניתן לראות את המערכת מתכווננת ואז משגרת את הטיל המיירט, שמגיע במעופו ל"מטרה" ומשמיד אותה. לאחר שיגור טיל המטרה, מסוג "אנקור", זיהה אותו מערך המכ"מים של מערכת החץ, העביר את הנתונים אל מרכז ניהול הירי, שניתח אותם וביצע תכנון מלא ליירוט.

עם השלמת התכנון שוגר לעבר טיל המטרה מיירט "חץ 3". הוא ביצע את כל שלבי הטיסה על פי התכנון והשמיד את טיל המטרה.

היירוט עצמו התבצע מחוץ לאטמוספירה - בדיוק כפי שנועדה המערכת לבצע. בשל שיקולי בטיחות הנובעים מיירוט טיל בגובה רב, נעשה בניסוי שימוש במטרה דלה ברסיסים שנישאה על גבי טיל המטרה.

הטיל השמיד את "המטרה" (אגף דוברות והסברה אגף הביטחון)

מערכת "חץ" 3 נועדה ליירט טילים בליסטיים מתקדמים ביותר כמו אלה שמפתחת אירן, עוד כשהם בחלל - מחוץ לאטמוספירה. ארצות הברית גם היא שותפה לניסוי הזה, ולאור ההתקדמות בפיתוח המערכת כבר נערכים לבניית קו ייצור משותף ישראלי-אמריקני.

רגע פיצוץ המטרה (אגף דוברות והסברה אגף הביטחון)

בשנה שעברה כשל ניסוי דומה שנערך במערכת ההגנה האווירית. במסגרת הניסוי שבוצע בדצמבר 2014, שוגר טיל המטרה מדגם אנקור כסוף. הטיל ביצע את התמרון המדמה טיל בליסטי, אך בשל תקלה שלא ניתן לפרט אודותיה במהלך המעקב אחר המטרה, הוחלט ברגע האחרון לא לשגר את הטיל המיירט מדגם "חץ 3". לאחר הניסוי שכשל בחנו במשרד הביטחון את תוצאותיו כדי להבין מה בדיוק אירע.