הפיגוע בשומרון: "האזהרות נצבעות בדם"

שאול ניר, מראשי המחתרת היהודית בעבר, נפצע קשה מאש מחבלים בעת שנסע בכביש 57 יחד עם אשתו, שנפצעה קל. יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון: "התרענו מפני פתיחת הכביש לתנועת פלסטינית, אבל שיקולי הקול האירופי ניצחו את שיקולי הביטחון"

שעות לאחר פיגוע הירי סמוך לאבני חפץ, בו נפצעו שאול ניר, חבר המחתרת היהודית לשעבר ורעייתו רחל, טוענים במועצה האזורית שומרון כי התריעו מפני נסיעת פלסטינים בציר. "זוהי הפעם השנייה שמתרחש פיגוע ירי, תוך חודשיים, על כביש שהתרענו לגביו וביקשנו שלא ייפתח לתנועת פלסטינים", ציין יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חבל שהאזהרות שלנו צריכות להצבע בדם", הוסיף דגן. "פיגוע הירי שאירע אמש (רביעי) על כביש גישה לישוב אבני חפץ שאין שום סיבה שייסעו עליו פלסטינים. לפני חצי שנה פניתי למפקד האוגדה ולח"כ יריב לוין וביקשתי והתרעתי מפני פתיחת הכביש לתנועת פלסטינים. לצערי שוב ניצחו שיקולי הקול האירופי את שיקולי בטחון אזרחי מדינת ישראל. את המחיר משלמות המשפחות".

גם לבנת עוזרי, בתם של שאול ורחל, התייחסה לתקרית הירי בה נפצעו הוריה וקראה לעם ישראל להתפלל לשלומם. "אבי ואמי באו לביתי להדליק נרות ולבקר את הנכדים והנינים", סיפרה עוזרי. "אנחנו מבקשים מכל מי שיכול שיתפלל לשלומם ולהחלמתם המהירה של אבא ואמא".

זירת הפיגוע סמוך לאבני חפץ (גילי יערי)

כתר סביב מחנה הפליטים

כוחות צה"ל ערכו בשעות הלילה סריקות נרחבות אחר הרכב שביצע את פיגוע הירי ליד אבני חפץ, בו נפצעו בני הזוג ניר. בפיגוע נפצע שאול ניר באורח בינוני-קשה לאחר שאיבד שליטה על הרכב, ואילו אשתו נפצעה קל. צה"ל פועל מאז הפיגוע במחנה הפליטים נור א-שמס הסמוך לטול כרם.

הפלסטינים מדווחים שכוחות צה"ל סגרו את כל הכניסות למחנה הפליטים שממזרח לטול כרם בניסיון לאתר את מבצעי הפיגוע הירי. במקביל דווח על עימותים בין הכוחות לבין מתפרעים במקום.

איש המחתרת שהורשע ונשלח למאסר עולם

בני הזוג, כבני 60, נפגעו בכביש 57 לאחר ש-20 קליעים פגעו במכוניתם וגרמו לאיבוד שליטה ברכב. ניידות טיפול נמרץ של מד"א שהגיעו לזירה העניקו לפצועים טיפול ראשוני ופינו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

הרכב החשוד שהוצת (דביר חדד)

ניר הורשע במהלך שנות ה-80 בחברות במחתרת היהודית, שתכננה וביצעה פיגוע טרור נגד פלסטינים. בין היתר תכננו חברי המחתרת לפוצץ את כיפת הסלע בהר הבית והוצאה לפועל של פיגועי תופת באוטובוסים פלסטינים במזרח ירושלים. על ניר נגזר מאסר עולם.