תיעוד: לוחם יורה בגמל – וצוחק

לאחר שאתמול נעצרו שני הלוחמים מיחידה מובחרת בחשד שירו בגמל, היום נחשף הסרטון. אחד הלוחמים מתעד את חברו ליחידה מוציא אקדח, יורה בגמל באזור ים המלח וצוחק. הם חשודים בהתעללות בבעלי חיים והושעו מפעילות מבצעית. הם יובאו לדיון נוסף בעניינם. כך זה נראה

שני לוחמי צה"ל החשודים כי ירו בגמל במהלך חופשתם תיעדו את המעשה המזעזע. בתיעוד נראה אחד החיילים אוחז באקדחו האישי תוך כדי נסיעה ברכב, עובר בסמוך לגמל ויורה לעברו לפחות קליע אחד. השניים נעצרו אתמול בגין התעללות בבעלי חיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצ"ח פתחה השבוע בחקירה נגד השניים, לוחמים ביחידה מובחרת, שהושעו מפעילות מבצעית על תום ההליך נגדם. בצבא ציינו כי "מדובר באירוע חמור שלא עולה בקנה עם המצופה מחיילי צה"ל".

הפרקליטות הצבאית ביקשה להאריך את מעצרם בבית הדין הצבאי ביפו. השניים מיוצגים על ידי הסנגוריה הצבאית.

עו"ד סרן ליאור עייש ועו"ד סגן הילה קנטרוביץ מהסנגוריה הצבאית, המייצגים את אחד החשודים מסרו: "מרשנו הוא לוחם ביחידה מובחרת, שלקח חלק בעשרות פעולות מבצעיות הקשורות לביטחון המדינה והיה מעורב, יחד עם חברו, באירוע נקודתי שלא מעיד על אופיו. האירוע המצער גבה את מחירו כבר עתה במעצרו של מרשנו, ומניעתו לצאת לקורס קצינים השבוע".

סרן מור ימין מהסנגוריה הצבאית, שמייצגת את החשוד השני, מסרה כי "מדובר בלוחם ערכי ומצטיין שהיה אמור לצאת אתמול לקורס קצינים לאחר שירות ארוך ביחידה מובחרת. לחייל אין קשר לעבירה וניתן לראות זאת בבירור מחומרי החקירה. אנו בטוחים כי בימים הקרובים תתבהר התמונה המתוארת גם לגורמי האכיפה כך שהחייל ינוקה מכל חשד, ישוחרר מכל מעצר וימשיך בשירותו המוצלח".