חיילים נעצרו בחשד שירו בגמל

מצ"ח עצרה את שני החיילים החשודים שפתחו באש לעבר גמל בזמן חופשתם. נגד השניים נפתחה חקירה והם הושעו מכל פעילות מבצעית עד לסיום הדיון בעניינם

חשד להתעללות בבעלי חיים (גיא צברי, חדשות 2)

שני לוחמי צה"ל החשודים כי ירו בגמל במהלך חופשתם, נעצרו היום (שלישי) והובאו להארכת מעצרם בגין התעללות בבעלי חיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצ"ח פתחה אתמול בחקירה נגד השניים, לוחמים ביחידה מובחרת, שהושעו מפעילות מבצעית על תום ההליך נגדם. בצבא ציינו כי "מדובר באירוע חמור שלא עולה בקנה עם המצופה מחיילי צה"ל".

הפרקליטות הצבאית ביקשה להאריך את מעצרם בבית הדין הצבאי ביפו, שם הוחלט להאריך את המעצר עד מחר. השניים מיוצגים על ידי הסנגוריה הצבאית.

עו"ד סרן ליאור עייש ועו"ד סגן הילה קנטרוביץ מהסנגוריה הצבאית, המייצגים את אחד החשודים מסרו: "מרשנו הוא לוחם ביחידה מובחרת, שלקח חלק בעשרות פעולות מבצעיות הקשורות לביטחון המדינה והיה מעורב, יחד עם חברו, באירוע נקודתי שלא מעיד על אופיו. האירוע המצער גבה את מחירו כבר עתה במעצרו של מרשנו, ומניעתו לצאת לקורס קצינים השבוע".

סרן מור ימין מהסנגוריה הצבאית, שמייצגת את החשוד השני, מסרה כי "מדובר בלוחם ערכי ומצטיין שהיה אמור לצאת אתמול לקורס קצינים לאחר שירות ארוך ביחידה מובחרת. לחייל אין קשר לעבירה וניתן לראות זאת בבירור מחומרי החקירה. אנו בטוחים כי בימים הקרובים תתבהר התמונה המתוארת גם לגורמי האכיפה כך שהחייל ינוקה מכל חשד, ישוחרר מכל מעצר וימשיך בשירותו המוצלח".