אחרי הסערה: פרדו מברך את כהן

לאחר הפרסומים על המחלוקת הקשה בין רה"מ נתניהו לראש המוסד על מינוי יוסי כהן למחליפו, פרסם פרדו הודעת ברכה ובה רמז על הדרמה שהתחוללה אמש מאחורי הקלעים. "3 מועמדים שירתו תחתיי כסגני ראש מוסד וממלאי מקומי", כתב פרדו בברכתו. "כולם ראויים לתפקיד, כך הצגתי זאת לראש הממשלה"

ברכה וקוץ בה. פרדו (פלאש 90 - מרים אלסטר, רויטרס)

על רקע המשבר שהתחולל אמש מאחורי הקלעים עד להכרזתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו על מינוי יוסי כהן לראשות המוסד, פרסם הערב (שלישי) ראש המוסד המכהן, תמיר פרדו, ברכה למחליפו בתפקיד, ובה רמז על הדרמה שהתרחשה אתמול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי זהותו של ראש המוסד הבא הייתה נתונה לוויכוח חריף בין נתניהו לפרדו. על פי הפרסומים, פרדו ביקש מנתניהו למנות את סגנו נ' לתפקיד, על אף רצונו של ראש הממשלה לבחור בכהן, שנחשב למקורבו.

בהודעה שפרסם פרדו הערב, כמעט יממה לאחר הכרזת נתניהו על המינוי, הוא רמז על המחלוקת הקשה בינו ובין ראש הממשלה, ועל אי שביעות רצונו מהבחירה בכהן, זאת על רקע היחסים העכורים בין השניים. "שלושה מועמדים שירתו תחתיי כסגני ראש מוסד וממלאי מקומי", כתב פרדו בברכתו. "כולם ראויים לתפקיד, כך הצגתי זאת לראש הממשלה".

נחשב למקורב. כהן ונתניהו (פלאש 90 מרים אלסטר)

נתניהו גייס את דגן

"עצם העובדה כי המינוי נשקל בין שלושה מועמדים אלו, הינה תעודת כבוד למוסד", הוסיף פרדו. "בכך תקוותי כי הוכרה החשיבות המכרעת למינוי מקצועי. ההתמודדות בן שלושת המועמדים הייתה מכובדת והוגנת".

"ברכותיי ליוסי על המינוי", חתם פרדו את דבריו. "בטוחני שהוא יידע להוביל את המוסד לאתגרי המחר, בביטחון, ביצירתיות ובאומץ".

הוויכוח על זהות ראש המוסד הבא הוכרע רק ברגעים האחרונים אתמול בערב, דקות לפני הצהרת נתניהו לכלי התקשורת. על פי הדיווחים, בשל סירובו של פרדו לתמוך בכהן, נאלץ נתניהו לפנות ליריבו, ראש המוסד לשעבר מאיר דגן, שימליץ על המינוי.