אלפי "בובות טרור" נתפסו במכס‎

משלוח שהיה אמור להכיל פרטי לבוש ושטיחים כלל בתוכו אלפי בובות, שיועדו ככל הנראה להפצת הסתה פלסטינית. הבובות רעולות הפנים נושאות את הכיתוב "ירושלים, אנחנו באים" - ולמרבה המזל הסחורה המתסיסה התגלתה על ידי עובדי המכס. המבריחים שציפו לשחק עם "בובות הטרור" ייאלצו לחכות לפחות עד תום החקירה

אחת הבובות המסיתות (מכס חיפה)

עוד ניסיון הברחה ביטחוני נתפס - והפעם מדובר בהסתה מסוג חדש: עובדי מכס חיפה סיכלו ניסיון הברחה של כ- 4,000 בובות בצבעי דגל פלסטין. מדובר בבובות רעולות פנים שמחזיקות בידן אבן, וברשות המסים מעריכים שהבובות יובאו לצורך הסתה נגד ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על הבובות מופיע הכיתוב "ירושלים לנו" ו- "ירושלים, אנחנו באים", והן חמושות ומאיימות. המשלוח החשוד נתפס במכולות שיובאו לארץ מאיחוד האמירויות במפרץ הפרסי בדרכן לרשות הפלסטינית.

פריטי הלבשה? בובות הסתה! (מכס חיפה)

לאחר פריקתן, נותבו המכולות לבדיקה פיזית באתר המשקף של המכס, ונתגלה כי במכולות יובאו "בובות ההסתה" - לצד מוצרים נוספים שהמבריח לא הצהיר עליהם, כמו נרות וציוד המיועד לנעליים צבאיות.

לפי הצהרת היבואן, המכולות אמורות היו להכיל פריטי הלבשה, שטיחים ומוצרי פלסטיק. הסחורה עוכבה עד לסיום חקירה של יחידת היס"מ (יחידת סמים מכס) של מכס חיפה. קובי יהב, מנהל מכס חיפה, ציין ש"המכס ממשיך בעבודה היומיומית שלו במניעת הברחות לישראל בדגש על הברחות אמצעי לחימה ומניעת החדרת חומרי הסתה, במיוחד בימים אלה".

חמושות, רעולות פנים וגם לחיצות (מכס חיפה)

לפני כשלושה שבועות סוכלה הברחה של מאות ליטרים של חומר כימי מחברון לעזה: החומר שנתפס משמש לייצור רקטות ועל פי החשד נועד לשמש את מערך ייצור הרקטות של החמאס והג'יהאד האיסלאמי ברצועה. לפני מספר חודשים סוכלה גם הברחה של "טבעות דאע"ש", שנשאו את הלוגו של הארגון ונועדו למכירה והפצה בישראל.

"הבובות האלו היו בדרכם לרשות הפלשתינית במטרה אחת ברורה - הרעלת מוחם של ילדים קטנים ותמימים", אמרה סגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי. "מדינות העולם חייבות להבין שעד שלא יחול שינוי דרמטי במערכת החינוך הפלסטינית, בנרטיב של ההנהגה הפלסטינית, שרק זורע פחד ושנאה - לא נוכל לקיים שום דיאלוג עם שכנינו".