יוסי כהן: "אעמיד מבצעים טובים ומודיעין איכותי"

ראש המוסד הנבחר יוסי כהן אמר לעיתונאים מחוץ לביתו כי הוא "מתחייב לעשות ככל שביכולתו" בתפקידו החדש. הוא הודה לראש הממשלה נתניהו "על האמון שנתן בי". אביו של כהן: "גאים בו, מודעים ליכולותיו"

ההכרזה של ראש הממשלה על מינויו של ראש המוסד החדש הועברה בשידור ישיר וסוקרה בהרחבה, אך סביר להניח שמעתה ואילך נשמע הרבה פחות על יוסי כהן, שעיקר תפקידו מתנהל הרחק מעינה הבוחנת של התקשורת. עם שובו הערב (שני) לביתו במודיעין התייחס כהן למינוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני רוצה להודות לראש הממשלה על האמון שנתן לי", אמר. "אני נרגש הערב מגודל התפקיד וחשיבותו. אני מתחייב לעשות כל שביכולתי להעמיד לעם ישראל ולמדינת ישראל מבצעים טובים ומודיעין איכותי". את דבריו סיים כהן בברכת חג חנוכה שמח לעם ישראל ולעובדי המוסד.

איש אמונו של נתניהו (פלאש 90 מרים אלסטר)

בשיחה עם חדשות 2 Online אמר אביו של כהן: "אנחנו גאים בו מאוד ומודעים ליכולותיו". בני משפחה אחרים שלו מסרו כי הם שמחים ונרגשים על המינוי. ראש המוסד היוצא תמיר פרדו התקשר לברך את כהן והשניים סיכמו על חפיפה מסודרת.

"כהן הוא עתיר ניסיון והישגים, עם יכולת מוכחת בתחומים מגוונים של פעילות המוסד", אמר מוקדם יותר הערב ראש הממשלה נתניהו. "הוא בעל כושר מנהיגות ובעל הבנה מקצועית, שהן התכונות הנדרשות ממי שעתיד להוביל את הארגון".

"אנשי ונשות המוסד פועלים מסביב לשעון בכל ימות השנה", הוסיף נתניהו. "הם פועלים בתעוזה יוצאת דופן, בדמיון רב, לעיתים גם תוך סיכון אישי. המוסד הוא גוף מבצעי, מודיעיני ולעיתים גם גוף שסולל את הדרך ליחסים מדיניים. המוסד ימשיך לבצר את כוחנו באמצעות פעולות ומבצעים שהשתיקה יפה להם ויהיה חייב להתאים את יכולותיו לעידן הסייבר והטכנולוגיה המתקדמת".

"הדוגמן" - נולד בירושלים, הצטרף למוסד ב-1984

כהן נולד בשכונת קטמון בירושלים לאם מורה ולאב פעיל אצ"ל. הוא נשוי ומתגורר עם אשתו וארבעת ילדיו במודיעין. בנערותו למד בישיבה התיכונית "אור עציון" וב-1984 הצטרף לשורות המוסד. הוא שירת כקצין איסוף וכראש שלוחות המוסד באירופה.

ב-2006 מונה כהן לתפקיד ראש אגף "צומת" - האגף שמפעיל את קציני האיסוף ואת רשת הסוכנים של המוסד ברחבי העולם. במהלך כהונתו זכה צוות מהאגף, כשכיהן בראשו, בפרס ביטחון ישראל.

ב-2011 הוא מונה לסגן ראש המוסד וממלא מקומו ולראש מנהלת המבצעים בארגון. באוגוסט 2013 נבחר על ידי נתניהו לתפקיד היועץ לביטחון לאומי וליו"ר המטה לביטחון לאומי והחל לכהן בתפקיד בנובמבר באותה שנה.

בהכנת הידיעה השתתפו עזרי עמרם ומתן חצרוני.