ראש המוסד הנבחר - יוסי כהן

לאחר עיכוב של מספר שבועות הכריז רה"מ נתניהו על מינויו של כהן, ראש המטה לביטחון לאומי, לראש המוסד הבא. כהן, שנחשב לאיש אמונו של נתניהו, שימש בעבר כסגן ראש המוסד, וזכה יחד עם הצוות שעליו פיקד בארגון בפרס ביטחון ישראל. נתניהו: "הבחירה הייתה קשה"

ראש המוסד הנכנס יוסי כהן (פלאש 90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז הערב (שני) על מינויו של יוסי כהן לתפקיד ראש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, במקומו של תמיר פרדו שמסיים את כהונתו. כהן מכהן כיום כיועץ לביטחון לאומי וראש המטה לביטחון לאומי בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כל שלושת האנשים ששקלתי את מועמדותם הם אנשים מצטיינים, מוכשרים, בעלי ניסיון עשיר ויכולות גבוהות מאוד", אמר נתניהו. "שקלתי את הדברים באחריות ובכובד ראש ולבסוף החלטתי שראש המוסד הבא יהיה יוסי כהן".

"הוא שימש כראש המל"ל בשנים האחרונות, הוא עתיר ניסיון והישגים עם יכולת מוכחת בתחומים מגוונים של פעילות המוסד", הוסיף ראש הממשלה. "הוא בעל כושר מנהיגות ובעל הבנה מקצועית, שהן התכונות הנדרשות ממי שעתיד להוביל את הארגון".

כהן נולד בשכונת קטמון בירושלים לאם מורה ולאב פעיל אצ"ל. הוא נשוי ואב לארבעה ילדים. בנערותו למד בישיבה התיכונית "אור עציון" וב-1984 הצטרף לשורות המוסד. הוא שירת כקצין איסוף וכראש שלוחות המוסד באירופה.

ב-2006 מונה כהן לתפקיד ראש אגף "צומת" - האגף שמפעיל את קציני האיסוף ואת רשת הסוכנים של המוסד ברחבי העולם. במהלך כהונתו זכה צוות מהאגף, כשכיהן בראשו, בפרס ביטחון ישראל.

ב-2011 הוא מונה לסגן ראש המוסד וממלא מקומו ולראש מנהלת המבצעים בארגון. באוגוסט 2013 נבחר על ידי נתניהו לתפקיד היועץ לביטחון לאומי וליו"ר המטה לביטחון לאומי והחל לכהן בתפקיד בנובמבר באותה שנה.