אחרי 62 שנים: יעלון החליט לסגור את הפנימיות הצבאיות

שישה עשורים אחרי שהוקמה הפנימייה הצבאית של בית הספר הריאלי בחיפה, קיבל שר הביטחון את המלצת הרמטכ"ל והורה לסגור אותה ואת פנימיית "אור עציון". בין בוגרי המוסדות, הרמטכ"לים לשעבר ליפקין-שחק ואשכנזי ועוד עשרות קצינים בכירים

אחרי 62 שנה - הפנימיות הצבאיות ייסגרו (SUTTERSTOCK)

אחרי 62 שנה - הפנימיות הצבאיות ייסגרו: שר הביטחון משה (בוגי) יעלון החליט לקבל את המלצת הרמטכ"ל ולסגור את כל הפנימיות הצבאיות. ההחלטה, שהגיעה בעקבות הקיצוצים שאושרו בתוכנית הרב-שנתית "גדעון", תשים סוף למוסדות החינוך בהם גדלו רמטכ"לים ואלופים בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפנימייה התורנית לפיקוד "אור עציון" והפנימייה שליד בית הספר הריאלי בחיפה ייסגרו כתוצאה מהחלטתו של שר הביטחון יעלון שקיבל את המלצתו של הרמטכ"ל איזנקוט. על פי ההחלטה, לחניכי פנימיות הנמצאים כעת בשנת הלימודים האחרונה תינתן האפשרות לסיים שם את לימודיהם.

הפנימייה שליד בית הספר הריאלי בחיפה הוקמה בתחילת שנות ה-50 על ידי דוד בן גוריון. כ-30 שנה אחריה הוקמה הפנימייה הצבאית התורנית לפיקוד "אור עציון" ויחד השתיים חינכו וגידלו דורות של מפקדים וקצינים.

בין בוגרי הפנימיות רמטכ"לים ואלופים (דובר צהל)

בין הדמויות הבולטות שצמחו בפנימיות ניתן למצוא את הרמטכ"לים לשעבר אמנון ליפקין שחק ז"ל וגבי אשכנזי, ובנוסף אלופים וקצינים בכירים נוספים כגיורא רום ודורון אלמוג.