ראש המוסד הבא – יוסי כהן

נתניהו הכריז על ראש סוכנות הביון החדש - ראש המועצה לביטחון לאומי יוסי כהן. נתניהו: "הבחירה בין המועמדים הייתה קשה, אבל התברכנו בצרות של עשירים. שלושת המועמדים היו מצטיינים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז הערב (שני) כי יוסי כהן, שמכהן כראש המל"ל (המטה לביטחון לאומי), הוא בחירתו כראש המוסד הבא ויחליף בתפקידו את ראש המוסד היוצא תמיר פרדו. פרדו אמור היה לסיים את תפקידו כבר לפני מספר שבועות, אך נתניהו עיכב את המינוי וכהונתו של פרדו הוארכה זמנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כל שלושת האנשים ששקלתי את מועמדותם הם אנשים מצטיינים, מוכשרים, בעלי ניסיון עשיר ויכולות גבוהות מאוד", אמר נתניהו. "שקלתי את הדברים באחריות ובכובד ראש ולבסוף החלטתי שראש המוסד הבא יהיה יוסי כהן".

"הוא שימש כראש המל"ל בשנים האחרונות, הוא עתיר ניסיון והישגים עם יכולת מוכחת בתחומים מגוונים של פעילות המוסד", הוסיף ראש הממשלה. "הוא בעל כושר מנהיגות ובעל הבנה מקצועית, שהן התכונות הנדרשות ממי שעתיד להוביל את הארגון".

כהן עובד בצמוד לנתניהו בתחומים המדיניים והביטחוניים וההיכרות בין השניים נחשבת קרובה. כהן הוא גם בכיר לשעבר במוסד ושימש כמשנה לראש המוסד וראש אגף "צומת" - האגף שמפעיל את קציני האיסוף ואת רשת הסוכנים של המוסד ברחבי העולם.