רצח בני הזוג הנקין: בית המחבל נהרס

באישון לילה הגיעו כוחות צה"ל לשכם והרסו את ביתו של המחבל שעמד בראש החולייה שרצחה את בני הזוג הנקין ז"ל בתחילת חודש אוקטובר. הרס הבית התבצע בהתאם להנחיית הדרג המדינה ועל פי אישור בג"ץ

ביתו של רוצח בני הזוג הנקין נהרס: כוחות צה"ל הרסו הלילה (חמישי) את ביתו של המחבל שעמד בראש חוליית חמאס שביצעה את פיגוע הטרור במהלכו נרצחו בני הזוג נעמה ואיתם הנקין ז"ל לפני כחודשיים, בפיגוע הקטלני שסימן את תחילתו של גל הטרור. הריסת הבית התבצעה בהנחיית הדרג המדיני ולאחר שהתקבל לכך אישור מבג"ץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הלילה הגיעו כוחות הנדסה של צה"ל ויחידת "אגוז" אל ביתו של המחבל ראג'ב אחמד מוחמד עליוה שבשכם, והרסו אותו. עליוה עמד בראש החוליה שנשלחה לבצע את הפיגוע באלון מורה בתחילת אוקטובר, אז נרצחו בני הזוג הנקין. הוא אף נחשד שהעביר הנחיות לחברי החוליה לביצוע פיגועים נוספים בשטח ישראל וצייד אותם בכלי נשק. מצה"ל נמסר כי לא נרשמו הפרות סדר במהלך הריסת ביתו של המחבל.

הריסות הבית, הלילה

חברי החוליה נעצרו כיממה לאחר ביצוע הפיגוע, והועברו לחקירת השב"כ שם הודו במעורבותם במקרה. אחד החשודים נפצע במהלך הפיגוע מירי של חברו, ויחידת המסתערבים של הימ"מ עצרה אותו במבצע מורכב בבית החולים בשכם. במסגרת החקירות בשב"כ התברר כי החוליה מנתה 5 פעילים אשר לכל אחד מהם תפקיד מוגדר - פעיל אחד פתח ציר, ברכב שבו נסעו המפגעים נסעו שלושה פעילים - נהג ושני יורים, וכן מפקד חוליה שלא היה ברכב. כמו כן נעצרו מספר חשודים שסייעו לחברי החוליה.

משפחת הנקין. ארכיון

אתמול, הרסו כוחות הביטחון את ביתו של המחבל איברהים אלעכארי באזור שועפאט שרצח את פקד ג׳דעאן אסעד ושלמה אהרון בעדני ז״ל בנובמבר 2014. את המבצע ליוו כאלף שוטרים שאבטחו את החיילים במקום. ההחלטה לבצע את הריסת הבית באור יום נועדה להקטין את מידת החיכוך עם האוכלוסייה המקומית, מכיוון שהתלמידים נמצאים בבתי הספר ויתר התושבים במקומות העבודה.