המחבל שרצח שני ישראלים בבית פנורמה שיחזר והתחרט: "הפסדתי הכל"

11 ימים לאחר שפתח במסע רצח בקומות העליונות של בית פנורמה בת"א, הוביל המחבל חליל אל-מסלמה את החוקרים בין המסדרונות, והראה להם כיצד דקר למוות את אהרון יסייב וראובן אבירם ז"ל וניסה לרצוח אדם נוסף. במהלך השחזור אל-מסלמה פרץ בבכי והביע חרטה. שחזור בלעדי

באישון לילה שיחזר המחבל ראאד חליל אל-מסלמה כיצד רצח את אהרון יסייב וראובן אבירם ז"ל בפיגוע בבית פנורמה בתל אביב. היום הוסר צו איסור הפרסום מעל פרטי הפיגוע, והחקירה עומדת לקראת סיום לאחר שאל-מסלמה הודה ושיחזר. במקביל הוארך מעצרו של המחבל ובקרוב יוגש נגדו כתב אישום בגין רצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעה 3:00 לפנות בוקר, 11 ימים לאחר הפיגוע בקומות העליונות של בית פנורמה, הובילו חוקרי המשטרה את המחבל בין מסדרונות הבניין בכדי להראות כיצד ביצע את הפיגוע. בשלב הזה המחבל כבר הודה במיוחס לו, והגיע שלב האחרון של החקירה - השחזור - במהלכו אל-מסלמה לקח את החוקרים והראה להם היכן בדיוק אירע מסלול הרצח.

המחבל, שפעל באופן ספונטני ובחר בבית פנורמה בגלל אפשרויות המילוט הרבות, הראה לחוקרים איך יצא מהמעלית, הגיע לקומה השנייה והדגים באמצעות הסכין כיצד דקר שני אנשים וגם כיצד הם הגנו על פניהם בידיהם.

זירת הפיגוע בבית פנורמה (זק"א מחוז תל אביב)

המחבל, נשוי ואב לחמישה, תושב הכפר דורא ליד חברון, לא עונה לפרופיל הקלאסי של המחבל הפלסטיני כפי שנראה בגל הטרור האחרון. הוא מבוגר יותר ומחזיק באישור כניסה לישראל. רק לפני שלושה שבועות נולדו לו תאומים.

"לא קיבלנו תשובה מספקת והגיונית למה אדם בן 36 רצח שניים וניסה לרצוח אדם נוסף", ציין רפ"ק אסף ברנס, ראש מחלק תשאול במרחב יפתח. "הוא אמר: 'רציתי למות כשהיד'".

ברגעים האחרונים של השחזור קרה דבר מפתיע. "בשחזור הוא הביע חרטה בליווי דמעות ירד לו האסימון שזה כבר לא שווה", הוסיף ברנס. "הוא אמר 'הפסדתי את כל מה שהיה לי'".