רצח שני יהודים - ואז התנצל ובכה

במשטרה טוענים כי המחבל הפלסטיני שביצע את הפיגוע בבניין פנורמה בת"א שבו נרצחו שניים הביע בחקירתו צער על המעשה. "באתי להרוג יהודים", הוא הודה בפני החוקרים. "אני רוצה להיות שאהיד". אחר כך מירר בבכי

בית משפט השלום בתל אביב האריך בשבוע את מעצרו של ראיד חליל, המחבל שרצח שני ישראלים בפיגוע דקירה בבית פנורמה בתל אביב לפני כשבועיים. ראש צוות החקירה המיוחד במרחב יפתח, רפ"ק אסף ברנס, ציין כי חליל הביע בחקירתו צער על מעשיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא אמר 'באתי לרצוח יהודים, אני רוצה להיות שאהיד'", אמר רפ"ק ברנס, אך בהמשך "הוא הצטער, התנצל, זלגו ממנו דמעות". במהלך הדיון טען פרקליט של המחבל כי מרשו לא תכנן את הפיגוע מראש, אלא פעל בלהט הרגע.

(מד"א)

"הוא אמר לי 'קמתי בבוקר עם הרגשה לא טובה'", אמר עו"ד ג'לאל אבו עאצם. לדבריו, מרשו פעל בתגובה לאירוע בחברון שבמהלכו, כך טען, הושפלו נשים פלסטיניות - "ובכלל על יחס המתנחלים בחברון".

ביום הפיגוע יצא חליל לחפש עבודה באזור בניין פנורמה וכשהגיע לשם גמלה בלבו ההחלטה לבצע פיגוע. הוא נטל סכין ממסעדה סמוכה לבניין והחל לדקור. בחקירתו הודה חליל במיוחס לו ואף שחזר את הפיגוע. הטוען המשטרתי הוסיף כי ישנן גם ראיות נוספות, כמו תיעוד מצלמות אבטחה.

אהרן יסייב ז"ל

ב-19 בנובמבר הגיע חליל כשהוא חמוש בסכין לחנות למכירת תשמישי קדושה בקומה השנייה בבניין, המשמשת מדי יום גם כבית תפילה. תחילה דקר המחבל שני צעירים בשנות ה-30 לחייהם. אחד מהם, אהרן יסייב ז"ל, נדקר בצווארו, נפצע אנושות וזמן קצר לאחר מכן מת מפצעיו.

הנדקר השני, ראובן אבירם ז"ל, פונה במצב קשה לבית החולים "איכילוב" בתל אביב, אולם שם הידרדר מצבו והוא מת מפצעיו. אחר כך יצא המחבל דרך יציאת החירום ודקר אדם נוסף שעמד בדרכו. הפצוע, צעיר בשנות ה-20 לחייו פונה אף הוא לבית החולים, שם אושפז במצב בינוני.