חדש בבקו"ם: עמדת "סלפי" לחיילים

הכירו את "הסלפי הכי מדים שלי", עמדת הצילום החדשה שהוצבה בבקו"ם. מטרת העמדה היא לאפשר לחיילים לשלוח למשפחותיהם תמונות שלהם במדים, מאחר ומכשיר הסלולרי שלהם נלקח מהם עם הגיעם לבקו"ם. "זה עוד משהו קטן ונחמד שנותן תחושה טובה", הסביר מפקד מיטב שיזם את הפרויקט

"סלפי מדים" (דו"צ)

מתקן "סלפי" חדש שהוצב בבסיס הקליטה והמיון של צה"ל מסייע למתגייסים הטריים לשתף את בני המשפחה והחברים בתיעוד ראשון שלהם על מדים, זאת בעקבות האיסור על שימוש בטלפון סלולרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כחלק משרשרת החיול בבסיס הקליטה והמיון נדרשים המתגייסים הצעירים להפקיד את הטלפונים הסלולריים שלהם בלוקרים ייעודיים, מה שמונע מהם לשלוח לבני המשפחה ולחברים תמונה ראשונה על מדים. בצה"ל החליטו להתחשב והציבו מתקן "סלפי" חדש שנועד לפתור את הבעיה.

"מה שבני המשפחה רוצים ביום הגיוס של הבן או הבת זה לראות אותם סוף סוף על מדים, אבל בגלל שהטלפונים נעולים זה הפך לבלתי אפשרי", סיפר לחדשות 2 Online מפקד מיטב, אלוף-משנה ערן שני. "הפעם הראשונה שבה החיילים מקבלים שוב את הטלפונים שלהם היא רק באוטובוס בדרך לבסיס".

ביחידת מיטב האחראית על תהליך הגיוס בחנו את הנושא, וביוזמתו של מפקד היחידה הביאו לפני כשבועיים להקמתה של עמדת צילום ייעודית באולם ההמתנה לאוטובוסים שבה יוכלו החיילים הטריים לצלם את עצמם לאחר שהשלימו את תהליך החיול ועלו על מדים. בעמדת הצילום יכול כל חייל לצלם את עצמו – במקרה של תמונה לא מוצלחת אף שוב ושוב – ולאחר מכן לשלוח את התוצאה באימייל, במסרון (SMS) או אפילו לשתף אותה בעמוד הפייסבוק.

כך זה נראה (דו"צ)

למרות שלא מדובר בתמונת "סלפי" קלאסית, בבסיס הקליטה והמיון משוכנעים שהיוזמה תשמח רבים מבני המשפחה הנרגשים. "זה שירות בעיקר למשפחה, כי החייל ראה את עצמו", הסביר אל"מ שני. "זה עוד משהו קטן ונחמד שנותן תחושה טובה, למרות שאף חייל לא חייב להצטלם. זו בחירה שלו, כי ממילא הוא ייאלץ להמתין ליתר הצעירים שישלימו את תהליך החיול".

במסרון, אימייל או פייסבוק (דו"צ)

עוד הוסיף הקצין כי השירות נועד להעניק שוויון לכל החיילים, שלחלקם התאפשר בעבר להצטלם על מדים בעיצומו של תהליך החיול הודות לקשרים. "במקום הקומבינות הלא ראויות, החלטנו שצריך לתת את זה לכולם", אמר אל"מ שני. "השירות מומן על ידי האגודה למען החייל ואנו מקבלים על הפעלתו תגובות מצוינות ואפילו מופתעות מכך שהוא מוגש מטעם צה"ל".