תיעוד: הריסת בית מחבל בשועפאט

הכוחות הרבים במחנה הפליטים נפרשו כדי למנוע הפרות סדר בעקבות הריסת ביתו של מחבל שרצח שני ישראלים לפני כשנה. בשונה מרוב ההריסות בעבר, הפעם ההריסה התבצעה לאור יום. במסגדים קוראים להתנגדות

הורסים תחת אבטחה חסרת תקדים: יותר מאלף שוטרים הגיעו למחנה הפליטים שועפאט במזרח ירושלים כדי לאבטח את הריסת ביתו של המחבל שרצח את פקד ג׳דעאן אסעד ושלמה אהרון בעדני ז״ל בנובמבר 2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה לבצע את הריסת הבית באור יום נועדה להקטין את מידת החיכוך עם האוכלוסייה המקומית, מכיוון שהתלמידים נמצאים בבתי הספר ויתר התושבים במקומות העבודה. עם זאת, במסגדים בכפר ענתא הסמוך נקראים התושבים להגיע למקום ולהתנגד להריסת הבית.

(דוברות המשטרה)

את ההריסה עצמה מבצעים אנשי פיקוד העורף. "הכוחות הפועלים בשטח הונחו לגלות אפס סבלנות כלפי אירועי אלימות, ניסיונות פגיעה בכוחות הביטחון ובסדר הציבורי", נמסר מהמשטרה. "נפעל בנחישות וביד קשה כלפי כל מי שיפר את הסדר או ינסה לפגוע בכוחות הפועלים - קטין כבגיר".

דרס בתחנת הרכבת הקלה ונורה למוות

בפיגוע הדריסה לפני כשנה נרצחו שני בני אדם ונפצעו עוד 12, לאחר שהמחבל פגע בעוצמה באזרחים שהמתינו בתחנת הסעה של הרכבת הקלה סמוך לשכונת שמעון הצדיק בירושלים ולאחר מכן המשיך בנסיעה לתחנה נוספת ופגע בעוד מספר בני אדם.

המחבל, איברהים אלעכארי, תושב מחנה הפליטים שועפאט שאחיו היה ממשוחררי עסקת שליט, נבלם רק לאחר שפגע במכונית חונה. בשלב זה יצא מרכבו והחל לתקוף אזרחים באמצעות מוט ברזל - ואז נורה על ידי שוטרי משמר הגבול שהיו במקום ונהרג.

המחבל איברהים אלעכארי

בפיגוע נרצח פקד ג'דעאן אסעד, קצין מג"ב בן 38 מבית ג'אן. הוא הותיר אחריו אישה בהיריון וילד בן 3. למחרת הפיגוע מת מפצעיו בבית החולים אהרון בעדני (17), נכדו של הרב שמעון בעדני, חבר מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס.