פרקליט המחבל בן ה-13 חשוד בהסתה

היחידה המרכזית של משטרת ירושלים חוקרת את עורך הדין המייצג את הנער מבית חנינא שביצע את פיגוע הדקירה בשכונת פסגת זאב בבירה. על פי החשד, הפרקליט שיבח והילל שהידים בעמוד הפייסבוק שלו ואף קרא לאזרחים הדרוזים שלא לשרת בצה"ל

זירת הפיגוע בפסגת זאב (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

פרקליטו של הנער בן ה-13 מבית חנינא שביצע את פיגוע הדקירה בשכונת פסגת זאב בירושלים, נעצר בחשד להסתה - כך נודע לחדשות 2 Online. הפרקליט נחקר כעת במשרדי היחידה המרכזית של משטרת ירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, פרקליטו של המחבל בן ה-13 שיבח והילל שהידים בעמוד הפייסבוק שלו וקרא לאזרחים הדרוזים שלא לשרת בצה"ל. רק בסיומה של חקירת עורך הדין יוחלט אם לבקש מחר מבית המשפט להאריך את מעצרו.

כבר בחודש שעבר הודה הנער, אחמד מנאסרה, בחקירתו כי הוא הגיע עם בן דודו לפסגת זאב כדי לדקור יהודים. הוא הבהיר כי המניע לפיגוע היה בשל טענות על כך שישראל פוגעת במסגד אל-אקצא ומפרה את הסטטוס קוו בהר הבית.

הנער המחבל, אחמד מנאסרה

שני בני הדודים תועדו במצלמות האבטחה בירושלים כשהם אוחזים בסכין ומחפשים אחר קורבן - עד שנתקלו בצעיר בן 25, רדפו אחריו ולבסוף דקרו אותו ופצעו אותו קשה. לאחר מכן המשיכו השניים בריצה עם סכינים שלופים עד שהגיעו לחנות ממתקים סמוכה, ממנה יצא באותו רגע ילד יהודי בן 13 ועלה על אופניו.

השניים תפסו אותו, דקרו אותו בצוואר ופצעו אותו אנושות. חסן מנאסרה, בן דודו בן ה-15 של אחמד, נהרג במהלך נטרולו. אחמד נפצע קשה ופונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.