"אנו פועלים בסוריה מעת לעת"

בוועידת הגליל ה-8 שנפתחה בעכו פירט ראש הממשלה נתניהו את הסיבות לפגישתו עם נשיא רוסיה פוטין בוועידת האקלים בפריז, ואמר כי מדובר בתיאום האינטרסים של שתי המדינות. "אנחנו פועלים בסוריה כדי למנוע את הפיכתה לחזית נגדנו", אמר

מיד עם תום ועידת האקלים בפריז, הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לנאום בוועידת הגליל ה-8 בעכו. נתניהו אמר כי במהלך הוועידה נפגש עם נשיא ארה"ב אובמה וראש ממשלת הודו והתייחס גם לפגישתו עם נשיא רוסיה פוטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עכשיו ברורה יותר מתמיד סיבת הפגישה שלנו לפני מספר שבועות", אמר נתניהו בנאומו. "חשוב שנהיה מתואמים לגבי מה שקורה בסוריה מאחר ואנחנו פועלים שם מעת לעת, כדי להקפיד על כך שלא יעבור נשק מתקדם מסוריה ללבנון".

עוד הוסיף נתניהו כי מטרת הפגישה הייתה להבטיח שהאינטרסים של המדינות לא יתנגשו. "אנחנו פועלים בסוריה כדי למנוע את הפיכתה לחזית נגדנו, חזית טרור שנייה נגדנו שאירן מנסה לבנות בגולן".

ראש הממשלה הדגיש כי במהלך ועידת האקלים ביקשו להיפגש עמו עשרות ממנהיגי העולם על מנת לדון בנושאים המעסיקים את העולם כמו כלכלה, מים, חקלאות וביטחון, ולא בנושאים הפוליטיים שמדברים עליהם בישראל. בנוסף דיבר ראש הממשלה על הקמת אוניברסיטה חדשה בגליל וכן על הקמה של שדה תעופה חדש ברמת דוד.

הפגישה עם פוטין: "באווירה טובה"

פוטין ונתניהו, ארכיון (רויטרס)

אמש נערכה פגישתם של נתניהו ופוטין בפריז, וראש הממשלה טען כי היא התנהלה ב"אווירה טובה ולא לעומתית". "שני הצדדים מבינים את החשיבות של תיאום ביטחוני ממשי והדוק כדי למנוע תקלות", אמר אמש נתניהו. "ישראל לא תקבל ולא חוותה הגבלות באפשרות שלה לפעול באזור".

לאחר שבירך את נתניהו ואת העם היהודי לקראת חג החנוכה, פנה נשיא רוסיה לתוכן הפגישה ואמר: "המנגנון למניעת אירועים ביטחוניים עובד ביעילות". זו הפעם השנייה בחודשיים האחרונים שמנהיגי המדינות נפגשים ודנים בנעשה בסוריה. בחודש ספטמבר האחרון טס נתניהו למוסקבה שם דן עם הנשיא הרוסי במעורבות ההולכת וגדלה של מדינתו באזור.

"הסכמנו להעמיק את התיאום הביטחוני בינינו כדי למנוע תקלות לא רצויות. אני חושב שהיום כל אזרחי ישראל מבינים כמה הייתה חשובה נסיעתי האחרונה למוסקבה שם החל התיאום", אמר ראש הממשלה.