הפיתוח הישראלי שנשכר לשמור על מנהיגי העולם

בוועידת האקלים בפריז - אחד האירועים הרגישים והמאובטים בעולם - השתמשו הכוחות בבלון תצפית ישראלי מתוחכם. השוטרים בבירת צרפת הודרכו כיצד להשתמש במערכת, תוצרת חברת RT הישראלית, שיכולה לתצפת מגובה של 300 מטרים - ונעזרו בה כדי להגן על 43 ראשי המדינות, בהם נתניהו ואובמה

מנהיגי העולם בפריז

אבטחה כחול-לבן על מנהיגי העולם החופשי: ראשי מדינות מכל העולם התקבצו אתמול (שני) בפריז לצורך ועידת האקלים, ששימשה כמובן גם למטרות פגישות מדיניות וביטחוניות. את האירוע רם הדרג מאבטח בלון תצפית של חברה ישראלית בשם RT - מערכת בלון טקטית קטנה וניידת, שמותאמת למשימות מודיעין טקטי ולמשימות אבטחה צבאיות ואזרחיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בלון ה-SkyStar 180, הפיתוח של חברת RT, כבר מופעל בישראל - באזור עוטף עזה ובכביש 443 למשל - נכלל בהיערכות של משטרת פריז לאבטחת וועידת האקלים. RT היא חברה ישראלית העוסקת בפיתוח, תכנון וייצור של בלוני תצפית למטרות מודיעין, אבטחה ותקשורת. אנשי החברה הדגישו כי מדובר ב"אירוע בינלאומי מהגדולים מסוגו".

המערכת יכולה לשאת מטען של עד 20 קילוגרים ולספק בעזרתו כיסוי מודיעיני מתמשך לכל האירועים, מגובה של עד 300 מטר. המערכת מתופעלת על ידי שני אנשים בלבד ויכולה לפעול בתנאי מזג אויר שונים, וגם להישאר באוויר עד 72 שעות ברציפות. מערכת הבלון שהופעלה בפריז מצויידת במטען ייעודי לתצפית (מטע"ד) מסוג TR-Stamp של חברת קונטרופ. מדובר בבלון עצמאי קל לשינוי וחסכוני שמשמש לפעילויות צבאיות מגוונות וגם למטרות אזרחיות.

בלון התצפית של חברת RT

בחברה הישראלית הדגישו כי מערכת הבלון Skystar 180 משמשת למשימות מודיעין במספר מדינות, ומופעלת באורח קבע על ידי צה"ל ומשטרת ישראל. "המערכת פעילה גם באבטחת אירועים אזרחיים בישראל ובחו"ל, כמו ביקורים ממלכתיים, קונצרטים ואירועים המוניים", נמסר. לקראת הכנס העבירה החברה הדרכות לאנשי המשטרה המקומית ולשתף פעולה עם חברת SSI הצרפתית.

בלוני התצפית מסוג Skystar הן מערכות עצמאיות, חסכוניות וקלות מאוד לשינוע, המתאימות הן למשימות צבאיות מגוונות והן למשימות אבטחה אזרחיות. מוצרי החברה מוגנים על ידי פטנטים. כיום פועלות ברחבי העולם כ- 40 מערכות בלוני תצפית מתוצרת החברה בכ- 10 מדינות ובהן ישראל, קנדה, ארה"ב, רוסיה, תאילנד, אפגניסטן, מקסיקו, קולומביה ומדינות באפריקה, והם צברו יותר מחצי מיליון שעות מבצעיות.