התפתחות דרמטית בפרשת טרור יהודי

בימים האחרונים, בעקבות מספר דיונים ביטחוניים, הושגה התקדמות באחת פרשות הטרור היהודי שהסעירו את המדינה לאחרונה. בשלב זה הוטל צו איסור פרסום, שעל פי ההערכות יוסר בימים הקרובים

אילוסטרציה (חטיבת דוברות המשטרה)

תפנית משמעותית בפרשה שהסעירה את ישראל: לאחרונה חלה תפנית דרמטית ומשמעותית באחת הפרשות שמוטפלות באחרונה על ידי מערכת הביטחון. בהתפתחות, לה שותפים משטרת ישראל והשב"כ, הייתה שורה של דיונים ומהם נוצרה התקדמות משמעותית. בשלב זה הוטל צו איסור פרסום על פרטי הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי ההערכות, צו איסור הפרסום יתפוגג בימים הקרובים ואז יהיה אפשר לדווח על הפרטים החדשים. יש להדגיש כי מדובר במפנה דרמטי באחת הפרשיות המסעירות בתקופה האחרונה. הפרקליטות ובתי המשפט לא אישרו לפרסם פרטים נוספים.

רק לפני כמה ימים קצין בכיר בצה"ל טען כי כוחות הביטחון הצליחו לסכל מספר פעולות של קבוצות טרור יהודי. "מתקיים מאמץ מתמשך לחשוף את מבצעי הפשעים השונים. סיכלנו פעולות של טרור יהודי, גם בשבועות האחרונים", אמר הקצין.

בתחילת חודש אוגוסט האחרון הורה שר הביטחון משה (בוגי) יעלון למערכת הביטחון לנקוט אמצעים תקיפים, בהם צווי מעצר מינהליים, נגד חשודים בטרור יהודי. בין ההנחיות השונות, גם מעצר מתסיסים ומסיתים לביצוע פשעי שנאה.

עד להנחיות על מעצרים אלו, התקשו הרשויות להשיג נגד חלק מהמסיתים ראיות בבית המשפט. יעלון הנחה לדרוש את מעצר החשודים במעשי הטרור גם בהיעדר ראיות מספיקות ולהפעיל "יד קלה" בבקשת המעצר.