"המחבל דקר, דרכתי את הנשק ויריתי"

לוחמי מג"ב שהיו בסיור שגרתי הבוקר באזור שער שכם בי-ם הותקפו בידי מחבל שדקר אחד מהם ופצע אותו בינוני. חברו של הפצוע, שנטרל את המחבל, משחזר: "הוא שלף סכין, התנפל על השותף שלי ודקר אותו בצוואר. מיד לקחתי צעד אחורה, דרכתי את הנשק ויריתי"‎

הם צעדו שניהם יחד הבוקר (ראשון) בסמטאות העיר העתיקה בירושלים. שני לוחמי מג"ב שאבטחו את האזרחים. בעודם צועדים ברחוב הגיא, סמוך לשער שכם, התנפל על אחד מהם מחבל פלסטיני עם סכין ופצע אותו בינוני. "הוא צעק אללה אכבר", שחזר הלוחם שהגיב מיד וחיסל את המחבל. "מיד לקחתי צעד אחורה, דרכתי את הנשק ויריתי בו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עבור שני הלוחמים, היום הזה התחיל כבוקר רגיל בתקופה של גל טרור משתולל. "היינו בסיור שגרתי כשלפתע הוא שלף סכין", סיפר הלוחם. "המחבל התנפל על השותף שלי ודקר אותו בצוואר". למרבה המזל, הוא הגיב במהירות ופגע בו. הלוחם הפצוע פונה לבית החולים הדסה עין כרם בעיר, בעוד מותו של המחבל נקבע בזירה. בחיפוש על גופו נמצאה סכין נוספת.

במג"ב משבחים את פעולתו של הלוחם. "זה המענה שנדרש אל מול המפגעים", אמרו במשטרה. "נמנע אירוע גדול בהרבה - אם הוא היה מצליח לחלוף על פני השוטרים ולהגיע לאזרחים".

רחוב הגיא בעיר העתיקה כבר ידע מספר פיגועים בגל הטרור הנוכחי. באחד מהם נרצחו אהרן בנט ונחמיה לביא. זאת הסיבה שברחוב הזה יש אבטחה כבדה לכל אורך שעות היום.

האוטובוס בזירה (דוברות איחוד הצלה)

המחבל זוהה כבסים צלאח, תושב שכם, נשוי, בן 38. פיגוע הדקירה הבוקר ממחיש שוב כי אחד היעדים העיקריים לפיגועים בירושלים הם השוטרים המסיירים בעיר כדי לשמור על ביטחון התושבים.