פצועה בפיגוע דקירה בירושלים‎ - המחבל נעצר בתום מצוד

נער פלסטיני דקר תיירת שהמתינה בתחנת אוטובוס ברחוב שמגר ופצע אותה קל. הוא נמלט, ונתפס בתום מצוד נרחב. בחקירתו הודה במעשה ושחזר את נתיב בריחתו. מוקדם יותר נפצע קל שוטר שנדקר בעיר העתיקה, החבל חוסל

פיגוע שני בבירה הבוקר: תיירת בת 39 נפצעה הבוקר (ראשון) קל מדקירות ברחוב שמגר בירושלים. המחבל נראה נמלט מהזירה. כוחות רבים הוקפצו לזירת הפיגוע וניהלו מצוד אחר המחבל. כעבור שעה קלה הוא אותר ונעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המחבל התנפל על התיירת שעמדה סמוך לתחנת אוטובוס בשכונת רוממה. אחרי שדקר אותה בפלג גופה העליון הוא נמלט מהמקום. המשטרה קראה לאזרחים להתרחק מהאזור מחשש שהמחבל יוסיף לפעול. הפצועה פונתה לבית החולים שערי צדק בבירה.

במהלך סריקות באתר בנייה סמוך לזירת הפיגוע אתרו השוטרים את המחבל, על פי תיאור שמסרו עדי ראייה לפיגוע. מדובר בנער פלסטיני, תושב אזור חברון. בחקירתו בשטח הוא קשר את עצמו לפיגוע. הוא אף הוביל את החוקרים בנתיב שבו נמלט מהזירה אל אתר הבנייה ואל המקום שבו השליך את הסכין ששימשה אותו לפיגוע.

"הנפגעת פונתה לבית חולים בהכרה מלאה", סיפר לחדשות 2 זאב קשש מארגון "איחוד הצלה". "הדוקר הגיע מאחור, דקר אותה ונהג אוטובוס של אגד שהבחין במתרחש פתח לה את הדלת של האוטובוס ואיפשר לה לעלות על האוטובוס". לדברי קשש, כוחות הביטחון מיהרו לכיוון אתרי בנייה באזור, לחפש את הדוקר בין הפועלים.

האוטובוס בזירה (דוברות איחוד הצלה)

מוקדם יותר הבוקר נדקר לוחם מג"ב ונפצע בינוני ברחוב הגיא, סמוך לשער שכם בירושלים. המחבל שפגע בו חוסל תוך שניות.

המחבל, שהגיע מכיוון שער שכם, התקדם ברחוב הגיא שם הבחין בשני לוחמי מג"ב. הוא התנפל על אחד מהם ודקר אותו בעורפו. השניים הגיבו במהירות, ירו לעברו וירו בו. הלוחם הפצוע פונה לבית החולים הדסה עין כרם בעיר, בעוד מותו של המחבל נקבע בזירה. בחיפוש על גופו נמצאה סכין נוספת.

המחבל זוהה כבסים צלאח, תושב שכם נשוי בן 38. פיגוע הדקירה הבוקר ממחיש שוב כי אחד היעדים העיקריים לפיגועים בירושלים הם השוטרים המסיירים בעיר כדי לשמור על ביטחון התושבים.

בהכנת הידיעה השתתפו משה נוסבאום, ניר דבורי ויואב אבן.