לוחם מג"ב נפצע בינוני בפיגוע דקירה בירושלים

מחבל התנפל על שני לוחמי מג"ב שסיירו ברחוב הגיא בעיר העתיקה. הם ירו לעברו וחיסלו אותו במקום. השוטר פונה לבית החולים עם פצע דקירה בעורף. המחבל - תושב שכם בן 38

פיגוע דקירה בעיר העתיקה: שוטר נדקר ונפצע הבוקר (ראשון) באורח בינוני ברחוב הגיא, סמוך לשער שכם בירושלים. המחבל חוסל תוך שניות. רחוב הגיא כבר ידע מספר פיגועים בגל הטרור הנוכחי, ובאחד מהם נרצחו אהרן בנט ונחמיה לביא. מדובר ברחוב שנמצא תחת אבטחה כבדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המחבל, שהגיע מכיוון שער שכם, התקדם ברחוב הגיא שם הבחין בשני לוחמי מג"ב. הוא התנפל על אחד מהם ודקר אותו בעורפו. השניים הגיבו במהירות, ירו לעברו וירו בו. הלוחם הפצוע פונה לבית החולים הדסה עין כרם בעיר, בעוד מותו של המחבל נקבע בזירה. בחיפוש על גופו נמצאה סכין נוספת.

יגאל מזרחי, חובש רפואת חרום במד"א שהגיע למקום עם הטרקטורון של מד"א שנע בסמטאות העיר העתיקה, סיפר: "הגעתי ככונן מד"א עם הטרקטורון של מד"א לרחוב הגיא סמוך מאוד למקום הפיגוע שבו נהרגו נחמיה לביא ואהרון בנט, שם ראיתי צעיר כבן 20 יושב בהכרה מלאה, הוא סבל מפצע דקירה בפלג גופו העליון".

מזרחי הוסיף כי צוות מד"א העלה את הפצוע לטרקטורון "תוך שאנחנו מעניקים לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימום ופינינו אותו לניידת טיפול נמרץ של מד"א שהמתינה לנו בשער שכם ופינתה אותו לבית חולים".  בבית החולים הדסה עין כרם, אליו פונה השוטר, נמסר כי מצבו מוגדר בינוני.

המחבל זוהה כבסים צלאח, תושב שכם נשוי בן 38. פיגוע הדקירה הבוקר ממחיש שוב כי אחד היעדים העיקריים לפיגועים בירושלים הם השוטרים המסיירים בעיר כדי לשמור על ביטחון התושבים.

הסכין בה דקר המחבל (חטיבת דובר המשטרה)

כפר תחת כתר

ביום שישי אירעו שני פיגועי דריסה בבנימין ובאזור כפר אדומים, תוך כמה שעות. בעקבות הפיגועים הודיע גורם מדיני כי צה"ל הטיל סגר מלא על הכפר בית אומר, שבו בוצע אחד מפיגועי הדריסה באותו היום. לדברי הגורם, צעד זה בא בעקבות החלטת הקבינט כתר מלא על יישובים עליהם יחליטו גורמי הביטחון. מטרת הכתר לבצע בידוק ביטחוני ליוצאים ממנו.

נרצחו ברחוב הגיא. אהרן בנט ונחמיה לביא (יעקב יברוב)

באחד הפיגועים נפצעו שישה חיילי צה"ל, בהם קצינים, לאחר שמחבל פלסטיני דרס אותם עם רכבו בכביש 60, סמוך לכפר בית אומר שבאזור חברון. הכוח היה במהלך פעילות הגנת צירים באזור כאשר הנהג הדורס פגע בהם. הפצועים, בהם שני קצינים, פונו לטיפול רפואי ומצבם הוגדר קל עד בינוני. המחבל הדורס נורה ונהרג מיד לאחר הפיגוע על ידי החיילים שבמקום.

מוקדם יותר נפצעו שני חיילי צה"ל בשנות ה-20 לחייהם מפגיעת רכב פלסטיני כשעמדו סמוך לתחנת אוטובוס על הכביש לכיוון ים המלח. המחבל נורה למוות על ידי כוחות הביטחון. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה העניקו לשניים טיפול ראשוני ופינו צעיר מצב בינוני הסובל מחבלות בכל גופו לבית החולים שערי צדק וצעיר נוסף במצב קל לבית החולים הדסה הר הצופים עם חבלות בגפיים.

יואב אבן השתתף בהכנת הידיעה.