6 חיילים נפצעו בפיגוע דריסה ליד חברון

מחבל שהגיע עם רכבו פגע בשישה חיילים וקצינים בכביש 60 סמוך לבית אומר שבאזור בחברון. כוחות ביטחון שהיו במקום חיסלו את המחבל. ארבעה חיילים נפצעו בינוני ושניים קל. מנכ"ל מד"א: כוחותינו הותקפו באבנים

אירוע רודף אירוע: שישה חיילי צה"ל, בהם קצינים, נפצעו היום (שישי) לאחר שמחבל פלסטיני דרס אותם עם רכבו בכביש 60, סמוך לכפר בית אומר שבאזור חברון. הכוח היה במהלך פעילות הגנת צירים באזור כאשר הנהג הדורס פגע בהם. הפצועים, בהם שני קצינים, פונו לטיפול רפואי ומצבם הוגדר קל-בינוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המחבל הדורס נורה ונהרג מיד לאחר הפיגוע על ידי החיילים שבמקום. כוחות ביטחון רבים שהגיעו למקום התקשו לחלץ את החיילים הפצועים בשל הפרות סדר וידויי אבנים מצד התושבים הפלסטינים.

בצה"ל אמרו כי הכוחות מחלצים החוצה את הנפגעים לחבירה עם אמבולנסים. גם מנכ"ל מד"א אלי בין התייחס לדברים ואמר כי היה להם קושי להגיע לפצועים בשל זריקות האבנים מצד הפלסטינים.

דובר מד"א זכי הלר הוסיף כי חובשים ופאראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי ומפנים לבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם חמישה חיילים שנפצעו: אחד במצב בינוני עם פגיעות בגפיים וארבעה במצב קל עד בינוני עם חבלות בגפיים. חייל נוסף לא נזקק לפינוי.

החיילים שנפצעו רגע לפני הפיגוע

דקות ספורות לפני הפיגוע, הצטלמו חלק מלוחמי כפיר שנפצעו עם תושב חברון, שמפעיל ניידת של "אחי" שמחלקת קפה ועוגות לחיילים. התושב הצטלם איתם, ולאחר מכן הם נכנסו לכפר ונפצעו. 

מפת האזור בו בוצע הפיגוע
 

מוקדם יותר היום נפצעו שני חיילי צה"ל בשנות ה-20 לחייהם מפגיעת רכב פלסטיני כשעמדו סמוך לתחנת אוטובוס על הכביש לכיוון ים המלח. המחבל נורה למוות על ידי כוחות הביטחון. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה העניקו לשניים טיפול ראשוני ופינו צעיר מצב בינוני הסובל מחבלות בכל גופו לבית החולים שערי צדק וצעיר נוסף במצב קל לבית החולים הדסה הר הצופים עם חבלות בגפיים.