דרס חיילים לאחר שאחיו המחבל חוסל

בדיקת מערכת הביטחון מעלה כי המחבל שדרס הבוקר חיילים בצומת כפר אדומים וחוסל הוא אחיו של המחבל שדקר ישראלי באותו המקום בתחילת השבוע, וגם כן חוסל. החיילים, שנפצעו קל-בינוני, הם חיילים בודדים שעלו לישראל כדי להתגייס. הם מטופלים בבתי החולים. האזרח שהוריד אותם בצומת: "אמרתי להם שייזהרו כי היה שם פיגוע"

המחבל פאדי חסיב, בן 30 מאזור באזור רמאללה שנורה למוות הבוקר (שישי) הוא אחיו של המחבל שחוסל ביום ראשון האחרון בצומת כפר אדומים, לאחר שדקר ישראלי ופצע אותו קל באותו המקום. ככל הנראה, ניסה המחבל הבוקר גם לדקור את החיילים בטרם חוסל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש הבוקר לפני השעה 07:00, אז שני החיילים, בשנות ה-20 לחייהם עמדו סמוך לתחנת אוטובוס על הכביש לכיוון ים המלח, כשהמחבל הגיע ודרס אותם. הם נפצעו קל-בינוני, והמחבל נוטרל על ידי כוחות הביטחון.

פרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה העניקו לשניים טיפול ראשוני ופינו צעיר מצב בינוני הסובל מחבלות בכל גופו לבית החולים שערי צדק וצעיר נוסף במצב קל לבית החולים הדסה הר הצופים עם חבלות בגפיים.

מדובר בשני חיילים שעלו לארץ במסגרת תכנית "צבר" של הצופים - אחד מהם מארה"ב והשני מגרמניה. הם הגיעו להתארח אמש בבית ביישוב אלון, והבוקר יצאו. נציגים של עמותת "בית חם לכל חייל" יצאו לבתי החולים על מנת ללוות את החיילים הפצועים.

"אמרתי להם תיזהרו כי היה כאן פיגוע"

השניים, שהגיעו יחד עם עוד שני חיילים התגייסו השבוע לגולני ולצנחנים. אתמול הם הגיעו לביתה של מדריכת בגרעין "צבר", ובערב סעדו במסעדה עם המשפחה. יוסי, אב המשפחה, שהוריד אותם הבוקר בתחנת האוטובוס שחזר בשיחה עם חדשות 2 Online את האירוע.

"אמרתי להם תיזהרו כי היה פה פיגוע לפני כמה ימים, תיכנסו פנימה ותהיו בתוך התחנה", סיפר. "הורדתי אותם ואז חזרתי הביתה, ובדרך הודיעו לי שהיה שם פיגוע, ישר הבנתי שזה הם, חזרתי לשם. הם עלו לארץ בשל ציונות לשמה, הדבר היחיד שהם שואלים עכשיו זה מתי הם חוזרים ליחידות שלהם".

אלון קובה, מנהל תוכנית צופים גרעין "צבר", אמר כי משפחת הצופים מחבקת ומלווה ברגעי הקשים את החיילים. "אנחנו עושים משמרות סביב המיטות בבתי החולים ודואגים לעדכן את ההורים המודאגים בחו"ל. צעירים אלה המגיעים מכל רחבי העולם כדי להתגייס לצה"ל ולשרת כחיילים בודדים הם דוגמה ומופת לכל העולם כולו".

החיילים פונו לבתיה"ח (דוברות מד"א)

"סמוך לתחנת אוטובוס שכבו שני צעירים כבני 20 בהכרה מלאה", סיפר פרמדיק מד"א אמיר אדרי שהגיע למקום. "אחד מהם סבל מפציעות בפנים ובגפיים והשני מחבלה בגפיים. הענקנו להם במקום טיפול רפואי ופינינו אותם במהירות לבתי החולים כשמצבו של האחד מוגדר קל עד בינוני והשני קל. בסמוך אליהם עמד הרכב הפוגע כשהמחבל נפגע ונוטרל".

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני