"סוכלו לאחרונה פעולות טרור יהודי"

קצין בכיר הודיע כי מערכת הביטחון ממשיכה במאמצים לחשוף את מבצעי הפיגוע היהודי בכפר דומא, בו נרצחו שלושה מבני משפחת דוואבשה. הקצין הדגיש כי צה"ל נערך לאפשרות של החרפה, אך הסביר כי המצב בשטח הוא של "התקוממות מוגבלת שעשויה להימשך זמן רב"

הצתת הבית בכפר דומא, ארכיון (יוסף דירייה, בצלם)

גל הטרור נמשך כבר למעלה מחודשיים, וגם היום (רביעי) נפצע חייל צה"ל באורח קשה לאחר שנדקר באזור הר חברון. קצין בכיר בצה"ל טען היום כי לא מדובר באינתיפאדה אלא ב"התקוממות מוגבלת שנמצאת בשלב בו לא ברור האם הולכים לעוד הסלמה חריפה יותר או דעיכה". הקצין חשף גם כי סוכלו פעולות של קבוצות טרור יהודי - אך לא פירט הן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הגל הזה יכול להימשך עוד חודשים וכלל לא ברור האם זה הולך לדעיכה או החרפה", הוסיף הקצין, שהדגיש כי צה"ל כבר נערך לאפשרות של החרפה.

זירת פיגוע הדקירה, היום

"באירועים האחרונים מיפינו 12 אזורי פיגוע - בהם צומת הגוש, וכביש 443  - בהם נצטרך לטפל במיוחד.  אנחנו עושים יותר הגנה מאשר התקפה, מעצרים בהיקפים מאוד נרחבים".

על פעילות הטרור היהודי אמר הקצין הבכיר: "מתקיים מאמץ מתמשך לחשוף את מבצעי הפיגוע בכפר דומא, בו נרצחו שלושה מבני משפחת דוואבשה. סיכלנו גם פעולות של טרור יהודי בשבועות האחרונים".