חשד: ישראלי מכר לסוחר מעזה חומרים שעלולים לשמש לטרור

תושב חולון שבבעלותו מפעל ייצור וייבוא חומרים לתעשיית הצבע נעצר בחשד שהעביר לרצועה חומרים שעלולים לשמש את ארוני הטרור. מחקריתו עולה כי נהג לשנות את תוויות המוצרים על מנת להעבירם, תוך שהוא מעלים את הכנסותיו מרשויות המס

חשד: ישראלי העביר לעזה חומרים שעלולים לש

הותר לפרסום: תושב חולון שבבעלותו מפעל לייבוא וייצור צבעים ומדדלי צבע, נעצר בחשד שהעביר לרצועת עזה חומרים אסורים שיכולים לשמש את ארגוני הטרור. על פי החשד, בעל המפעל נהג לשנות את התוויות על המוצרים על מנת שיהיה ניתן להכניסם לרצועה. "רציתי לעזור לסוחר מעזה להתמודד עם התחרות הקשה בעזה", טען החשוד להגנתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר חקירה משותפת של השב"כ, המשטרה וראשות המסים נעצר גבר בשנות ה-40 לחייו מחולון בחשד שהעביר לרצועת עזה מדללי צבע שעלולים לשמש את ארגוני הטרור. "לאחר פעילות משותפת עצרנו את החשוד שנהג להעביר חומר דו-שימושי שעלול לשמש את ארגוני הטרור בעזה", אמר רפ"ר ערן כהן, ראש אגף החקירות במרחב נגב של המשטרה.

החשוד הלבין הון בגובה של 1.5 מילייון ש"ח

על פי רפ"ק כהן, בעל המפעל נהג לשנות את התוויות שמעידות על טיב החומר ולתייג אותו כ"לכה ליד שנייה" ובכך להערים על הבודקים הביטחוניים במעברי הכניסה לרצועת עזה. במשרד הכלכלה מבהירים כי חומרים "דו שימושיים", הם כאלה שנועדו מעיקרם לשימוש אזרחי, אך מתאימים גם לשימוש ביטחוני ולכן הם כפופים לחוק הייצוא הביטחוני.

בעל המפעלף שמעצרו הוארך עד תום ההליכים נגדוף חשוד גם בהעלמת מס בגובה של 1.5 מיליון שקלים. על פי פרטי החקירה, הוא נהג להוציא קבלות רק על מחצית מהסכום שקיבל מהסוחר, כשאת יתרת הכסף הוא קיבל במזומן מבלי לדווח לרשויות המס.