פרסום ראשון: נעצר חשוד בלינץ' בקריית גת

במסגרת מאמצי המשטרה לאתר מעורבים בביצוע הלינץ' בצעיר הבדואי, שנקלע בטעות לזירת הפיגוע בקריית גת ביום שבת ונחשד כמחבל, נעצר חשוד שהועבר לחקירה. אמו של החשוד: "הוא נתן לו רק בעיטות כי הוא חשב שהוא המחבל"

פרסום ראשון: המשטרה עצרה הערב (שלישי) חשוד במעורבות בלינץ' בצעיר הבדואי שנחשד כמחבל והותקף אחרי הפיגוע בקריית גת בשבת האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

המשטרה ביצעה חיפוש בביתו של החשוד, גבר בן 28 תושב העיר, כדי לנסות ולאתר את הסכין שעמה תקף לפי החשד את סלאם, הצעיר הבדואי שנקלע לזירת הפיגוע.

אמו של החשוד אמר בעקבות מעצרו: "זה לא הוגן, המשטרה חושבת שהוא דקר אותו בסכין אבל זה לא נכון. הוא נתן לו רק בעיטות כי הוא חשב שהוא המחבל. זו התנהגות לגיטימית כשאתה חושב שמדובר במחבל, אני בטוחה שהוא מצטער על זה".

תושבי העיר הסתובבו במוצאי שבת אחוזי בהלה לאחר שנודע להם כי המחבל שביצע את פיגוע הדקירה מסתובב חופשי. חלק מהתושבים הבחינו לפתע בסאלם, צעיר בדואי תושב שגב שלום, וחשדו בו כי הוא המחבל. כמה תושבים התנפלו על סאלם, הכו ודקרו אותו 8-9 דקירות.

אייל חדד היה בין אלה שהשתלטו על סאלם. אבל בניגוד לאחרים, הוא הגן עליו בגופו בזמן שכמה מהאזרחים פגעו בו. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online, נראים הרגעים שבהם הוא הוכה, על לא עוול בכפו. בסרטון נשמעים התושבים כשהם מקללים את הצעיר. כמה מהם מנסים לבעוט בו, בעוד חדד היה היחיד במקום שהגן עליו. "ועוד מרחמים עליו!", צעק אחד התוקפים שהתאכזב שלא התירו לו להכות את האדם חסר הישע.

"ראיתי את אחד הפצועים מדמם ומתמוטט על הכביש", שחזר חדד, שהגיע במקרה לזירת הפיגוע. "עצרתי את האוטו, רצתי וראיתי עוד שני אנשים דקורים שכובים במרחק 20 מטר משם".

לדברי חדד, הוא ראה את האיש שבו חשד בטעות, כשהוא נכנס לאתר בנייה. הוא תפס אותו וקשר את ידיו עם חוט שהיה במקום. "אז באו המון אנשים שרצו להרביץ לו, שמתי עליו עמוד שלא יצליח לזוז ושלא יתקרבו אליו ואני עם הגוף שלי הזזתי אותם".

כעבור מספר דקות הגיע למקום כוח מג"ב שסייע להפריד את ההמון הזועם מהאיש, שבהמשך פונה לבית החולים ברזילי באשקלון. למרבה המזל ניסיון הלינץ' הזה הסתיים במכות יבשות בלבד, אך את עוגמת הנפש שספג האיש, יהיה קשה לאחות.