"במבצע הבא נפנה את תושבי שדרות"

ראש רשות החירום הלאומית: משרד הביטחון נערך לפנות את תושבי העיר הדרומית, כמו גם יישובים בצפון הארץ - במקרה של מערכה צבאית מול חיזבאללה בלבנון או חמאס בעזה. גורם צבאי בכיר: צה"ל מתנגד לכל מהלך שכזה

ארכיון (רויטרס)

"במבצע הבא נפנה את תושבי העיר שדרות" - כך אומר היום (שלישי) בצלאל טרייבר, ראש רשות החירום הלאומית (רח"ל) במשרד הביטחון, במהלך כנס שדרות לחברה שנערך במכללת ספיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי טרייבר, משרד הביטחון נערך לפנות את תושבי העיר הדרומית, כמו גם יישובים בצפון הארץ - במקרה של מערכה צבאית מול חיזבאללה בלבנון או חמאס ברצועת עזה. הכנס, שנערך במלאת שנה למבצע צוק איתן, עסק בין היתר בשאלת ההיערכות לטיפול באוכלוסייה בעת חירום.

גורם צבאי בכיר אמר כי בצה"ל מתנגדים לכל מהלך כזה של פינוי תושבים, אך ראש רשות החירום הלאומית הדגיש כי מערכת הביטחון טעתה בכל הנוגע להתנהלות במערכה האחרונה מול ארגוני הטרור ברצועת עזה, וכי "היה צורך לפנות תושבים כבר בצוק איתן".

הוא אף הביע חשש מפני הסכם הגרעין בין אירן לשש המעצמות שבעקבותיו ייתכן שיועברו סכומי כסף גדולים לארגונים ברצועה - דבר שיסייע בהתעצמות חמאס.

בכנס נכח גם חבר הכנסת עומר בר-לב (המחנה הציוני), שתקף את מדיניות הממשלה והעומד בראשה: "הספין סביב הביטחון ותחושת הביטחון הוא התפיסה השגויה שביבי ובוגי מוכרים לנו - בביטחון אנחנו בסדר כי יש לנו טנקים ואוגדות אבל לתחושת הביטחון של האזרחים לא ראוי להתייחס, כי תחושות הן עניין אולי רק לפסיכולוגים וסוציולוגים".